Не треба боятися кредитів, — фінансова експертка з Дніпра

Кредити в Україні користуються не самою позитивною репутацією. Негативний досвід багатьох людей змушує сприймати грошові позики як щось небезпечне. Проте фінансові експерти запевняють: у цьому немає нічого поганого. Головне – брати гроші в борг правильно.

На що треба звертати увагу, оформлюючи кредит та як уникнути ризиків і втрат розповіла в пресцентрі Відкритого фінансова радниця з Дніпра Аліна Татарчук.

Низький рівень фінансової грамотності – ось головна причина недовіри населення до кредитів. Насправді ж, гроші взяті в борг у банку, можуть стати відмінною можливістю для розвитку фінансового добробуту. Варто відійти від стереотипних уявлень про боргові ями. Але підходити до питання кредитування потрібно свідомо. Для початку фахівці рекомендують визначитися з метою свого кредиту. Проаналізувати практичність позики та свою платоспроможність. Якщо гроші потрібні терміново – приступайте до вибору банку. Не звертайтеся до першого ліпшого, а ознайомтеся з пропозиціями декількох фінансових установ. Якщо ж ваша покупка може зачекати, то кредитами краще не зловживати. Експерти радять використовувати цей фінансовий інструмент лише при великій необхідності.

«Якщо ви вирішили взяти гроші в банку для покупки новенького телефону, який вам потрібен виключно для підвищення власного статусу, то притримайте коней. Іноді ми хочемо тих речей, до яких не доросли. Харчуватися однією водою, але з останнім айфоном у руках – це і є фінансова неграмотність. Дуже вигідно брати кредит на покупку тих речей, які згодом приноситимуть дохід. Наприклад, ви вирішили придбати квартиру, щоб здавати її в оренду», — коментує Аліна Татарчук.

Не треба боятися кредитів, - фінансова експертка з Дніпра - рис. 1

Також фінансова експертка радить остерігатися мікрокредитів. Про них ви могли чути в яскравих рекламах, де обіцяють швидкі гроші для покупки подарунків близьким та інше. Необхідну суму ви дійсно отримаєте швидко і без особливої мороки. Але всього за тиждень відсоток, з яким треба повертати гроші, може сягнути тридцяти.

«Ви позичаєте, наприклад, тисячу гривень, а повертаєте – 10 тисяч. Щоб виплатити такі кредити багатьом доводиться брати нові. І це все перетворюється на безкінечне коло боргів, що доводить вас до фінансової ями», — акцентує експертка.

Рекомендує фінансова радниця грамотно використовувати кредитки.

«Кредитні картки, коли є пільговий період протягом одного місяця – це дуже вигідно.  Припустимо, до вашої зарплати тиждень чи два і ви точно знаєте, що конкретна сума надійде на ваш рахунок. Ви розумієте, що можете розплатитися в магазині безвідсотково за допомогою кредитки і через тиждень-два її погасити. Ви не втратите грошей і відчуватимете себе комфортно. Проте зловживати такими махінаціями, звичайно, не варто».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Теряется уникальность: в Днепре старинное здание изуродовали пластиковым балконом | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,