Як дніпрянам оформити іпотеку і чому в ній можуть відмовити

Популярність на іпотечні кредити серед українців росте. За 2020-ий їх оформили на 36% більше, ніж роком раніше. Чим зумовлена така популярність кредитів на житло, як його отримати та з якими ризиками можна зштовхнутися?

На всі ці запитання в пресцентрі Відкритого відповіли керівник бізнесу споживчого кредитування ПриватБанку у Дніпропетровській області Роман Коржак та провідна спеціалістка відділу кредитування Вікторія Прудка.

Держава обіцяє вже в березні запустити програму «Доступна іпотека», яка дозволить українцям брати кредити на житло під 7%. Коли саме обіцянка буде виконана – банківські експерти прогнозувати не беруться. Однак переконані, що подальше здешевлення буде. Поки кредити на житло дають під 13,5% річних.

Оформити іпотеку можуть українці віком від 21 до 60 років, які мають офіційно підтверджений дохід. Відмовити можуть через недостатню платоспроможність або негативну кредитну історію. З кожним клієнтом банк працює індивідуально.

«Якщо клієнт не може тягнути щомісячний платіж, то з часом він зажене себе в боргову яму, яка призведе до невиплат. Невиплати, у свою чергу, погрожують конфіскацією нерухомості. Тому я зазвичай рекомендую реально оцінити свій дохід. Важливо, щоб щомісячний платіж плюс щомісячні витрати клієнта не перевищували 30% від його доходів. Клієнт має розуміти, на які гроші він може розраховувати, щоб це не призвело до сумних наслідків», — розповідає Роман Коржак.

Як дніпрянам оформити іпотеку і чому в ній можуть відмовити - рис. 1

Після оформлення іпотечної угоди, усі документи перевіряються нотаріусом. Тому перейматися за приховані платежі та комісії не варто.

«Коли іпотека буде повністю погашена, банк відправить клієнту витяг про право власності та зніме з житла обтяження. Після отримання витягу, більше нічого робити не потрібно», — каже Вікторія Прудка.

Як дніпрянам оформити іпотеку і чому в ній можуть відмовити - рис. 2

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Місія МВФ не зупинила, а скоріше призупинила роботу в Україні, – економічний експерт з Дніпра | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,