Чи внесуть новий український правопис у ЗНО та чи існують у Дніпрі “мовні патрулі” – Відкритий

Чи внесуть новий український правопис у ЗНО та чи існують у Дніпрі “мовні патрулі”

Про функціонування нового правопису та виконання закону про мову говорили в пресцентрі каналу “Відкритий” з філологинею та викладачкою української мови Ксенією Тараненко. 

Півроку тому в Україні прийняли закон про функціонування української мови та новий правопис. Це викликало неабиякий резонанс у суспільстві.

“Як би люди не реагували на зміни у законодавстві та правописі, виникнення мемів у соцмережах, говорить про те, що суспільство таки цікавиться мовою,” – говорить викладачка української мови Ксенія Тараненко.

Побоювання щодо так званих “мовних патрулів” можна відкинути відразу. Бо це вигадки, які не мають підтвердження.  А от про штрафи, які будуть нараховуватись за невикористання мови, жартувати не доводиться. Правда це буде за 2-3 роки після прийняття закону.

“Українська мова має функціонувати в діловому спілкуванні, в законодавстві та сфері обслуговування. Релігійне та побутове життя ніхто не зачіпає. Разом з тим, закон передбачає безкоштовні курси та всебічне заохочення до вивчення української,” – розповідає Ксенія. 

 

Зміни у правописі не вплинуть на тести ЗНО ще якийсь час. Тому боятися, що під час екзамену комусь трапляться подібні питання, не варто. Хоча в ЗМІ, школах вже активно використовують нові норми правопису.

Теги:

Оцените этот материал: