Великодні свята близько: які писанки виготовляють у Дніпрі | Відкритий

Великодні свята близько: які писанки виготовляють у Дніпрі

Про традиції писанкарства говорили з керівницею Пласт.Дніпро Ольгою Подгорновою у пресцентрі каналу “Відкритий”. 

Великодні свята в Україні, то особливий період. Розпочинається Світлий тиждень перед Христовим Воскресінням і віруючі східного обряду активно готуються до свята. Прибирають в оселях, закуповують продукти та фарбують яйця.

“Власне, традиція розписувати яйця на Великдень сягає століть. Кожен регіон України має свої техніки писанкарства. Та і самі писанки будвають різними. Є, наприклад, крашанка. Це варене яйце, яке фарбують лушпинням від цибулі, буряком – природними барвниками, в один колір. А писанки  ж роблять із сирих яєць – їх не варять. Хоча можна, звісно, видути вміст яйця, щоб підвісити писанку на меблі”, – розповідає пані Оля.

Для виготовлення писанок потрібно заспастися воском, фарбами для яєць, писачком та терпінням. Адже писанкарство, то кропітка праця. Яка крім всього потребує фантазії. Якщо ви не знаєте, що б хотіли зобразити, майстрині радять подивитися, які візерунки пропонують в книжках або звернутися до інтернету.

“Та яку б писанку ви не робили, як би не прикрашали яйця, важливо це робити з гарними і світлими думками. З вірою в дива та добро,” – говорить Ольга Подгорнова.

Теги: