Як Дніпро підтримує Всесвітній тиждень грудного вигодовування

Про заходи та ініціативи Дніпра у межах Всесвітнього тижня грудного вигодовування у прес-центрі Відкритого розповіли Галина Одінцова – експертка з питань акушерства та гінекології департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради, Ольга Швець – лікарка-неонатолог Дніпровського міського пологового будинку №1, Венера Шевченко – кандидатка медичних наук, гінекологиня дитячого та підліткового віку  КЗ «Дніпровська міська клінічна лікарня №1» ДМР.

Щороку у світі з 1-го до 7-го серпня відзначається Всесвітній тиждень грудного вигодовування. У 1992 році 32 країни світу підписали декларацію підтримки грудного вигодовування, серед яких була й Україна.

«Ми хочемо звернути увагу сім’ї на актуальне питання грудного вигодовування, відродити цю звичку. Це дуже важливо з будь-якої точки зору: економічної, фізіологічної та медичної. Материнське молоко для дитини є природною їжею, яка містить усі необхідні немовляткові вітаміни та мікроелементи», — Галина Одінцова.

IMG 9607 2

У сучасному світі є усі умови для підтримки мам, які годують дітей груддю. Існують навіть спеціальні курси для батьків, на яких медичні працівники навчають правильному догляду за новонародженими та можуть допомогти із розв’язанням будь-яких питань.  Після народження дитини, коли мати з новонародженим ще перебуває у медзакладі, привчати немовля до грудного вигодовування допомагає лікар-неонатолог.

Лікарі стверджують, що діти, які харчуються материнським молоком та мають тісний контакт з батьками, краще розвиваються на фізичному та психоемоційному рівнях.

Детальніше про грудне вигодовування з вуст лікарів дивіться у відео нижче:

Раніше ми розповідали, що за цей рік Дніпро відвідали дев’яносто іноземних волонтерів з шести країн світу.

Теги: