Обличчя міста – його мешканці: дніпрян навчатимуть правилам етикету

Сьогодні в Україні функціонує зовсім невелика кількість закладів, де навчають правилам етикету. Змінити це збирається дніпрянка Аліна Алєксєєва, яка вже започаткувала свій «онлайн-курс з правильних манер». У пресцентрі Відкритого вона розповіла, як правильно пити каву в ресторані та ще багато цікавого.

На одному із прийомів у королеви Великобританії, Юрію Гагаріну подали чай з лимоном. Випивши напій, він дістав з чашки часточку фрукту і з’їв його. Присутні були шоковані. Але Єлизавета ІІ вирішила повторити за космонавтом. Такий вчинок зовсім не вписувався в протокол, але саме після нього при королівському дворі дозволили їсти лимон, діставши його з чаю. Шокувати публіку незнанням правил етикету доводилося не тільки Юрію Гагаріну. Кожен із нас хоча б раз у житті опинявся в ситуації, яка змушувала ніяковіти.

Аліна Алєксєєва розпочала знайомити людей з правильними манерами у форматі блогу в соціальних мережах. У її планах – відкриття школи «Леді» в Дніпрі.

«Раніше аристократія надавала той ідеал, до якого прагнув абсолютно кожен. Зараз цього немає. Тим паче в нашій країні. Але у нас є можливість самостійно дійти до цього ідеалу – стати аристократами духу. Коли я тільки розпочала блог – аудиторія відгукнулася. Зараз вона постійно росте. Це надихає мене на скоріше відкриття власної школи», — ділиться Аліна.

IMG 0575

У пресцентрі Відкритого Аліна провела міні-урок і розповіла про правила столового етикету. Як поводити себе, коли ви прийшли до ресторану:

  1. Ставити сумку на стіл, коліна чи підлогу не можна. Залиште її на стільці позаду себе. Вона не заважатиме і ви не будете за неї перейматися.
  2. Якщо ви у закладі з чоловіком і це не ділова зустріч – спілкується з офіціантом з приводу замовлення саме він.
  3. Замовивши чай або каву, тримайте горнятко правильно. Не протягайте вказівний палець у тримач для чашки. Тоді кисть руки здаватиметься довшою та красивішою.
  4. Не створюйте шуму, коли розмішуєте цукор.
  5. Не варто викручувати чайний пакетик. Покладіть його поруч з чашкою на блюдце.
  6. Піну з кави, яка залишилась – не чіпайте і не доїдайте.
  7. Пам’ятайте, що концентруватися на замовленні, яке вам принесли не варто. Найголовніше – це бесіда за столом, а не сам стіл.

«Прості правила здатні зробити наше життя красивіше. Чому б їх не дотримуватися?», — питає Аліна Алєксєєва.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:  В Днепре проходит масштабная выставка художника Михаила Кублика | Відкритий

 Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепр

Теги: , , ,