Обманути не вийде: тих, хто оформить компенсацію за прихисток переселенців у Дніпрі, перевірятимуть

Власники житла, які прихистили переселенців, можуть отримати грошову компенсацію. За одного переселенця держава надає понад 450 гривень. Обманути систему, беручи паралельно кошти від біженця або ж прихистити його всього лиш на кілька днів, не вдасця. Чи справді ВПО проживає у тої чи іншої людини – перевірятимуть особисто.

Про це Відкритому розповіла начальниця управління соцзахисту департаменту соціальної політики Дніпровської міськради Ірина Максименко. 

Ірина Максименко

Ірина Максименко

Отримати часткову грошову компенсацію від держави можуть лише власники житла. При цьому, переселенця потрібно прихистити саме безкоштовно. При цьому власник житла не повинен мати заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг по даному приміщенню на перше число місяця, На який надається компенсація.

Виплата в розмірі 14,77 гривень в день на кожну особу вимушеного переселенця. На місяць сума виходить більше 450 гривень.

«Власник жилого приміщення зобов’язаний подати заяву до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за місцем розташування жилого приміщення, у якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та до якої додаються копії документів, що посвідчують їх особу. Додається копія паспорта, індикаційного коду, право власності на житло заявника. Також потрібні копії документів(паспорт та код) та довідка внутрішньо переміщеної особи, яка проживає у даному приміщенні», – розповіла начальниця управління соцзахисту департаменту соціальної політики Дніпровської міськради Ірина Максименко.

Надалі заявка вноситься в спеціальний реєстр. Компенсацію почали нараховувати починаючи з 20 квітня. Також заявник повинен щомісячно з 1 по 5 число звертитися до адміністрації й подавати документи на компенсацію. Обманути систему, беручи паралельно кошти від біженця або ж прихистити його всього лиш на кілька днів, не вдасця. Чи справді ВПО проживає у тої чи іншої людини – перевірятимуть особисто.

На сьогодні у Дніпрі зареєструвалося на отримання грошової компенсації 160 осіб.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Как в Днепропетровской области обезвреживают кассетные снаряды (Видео).

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , , , ,

Підпишись на Відкритий: