В реабілітаційному центрі лікарні Руднєва у Дніпрі функціонує басейн, але цих послуг в програмі НСЗУ немає

Фінансування лікування дітей в Україні не відповідає європейським стандартам, а в програмі НСЗУ відсутні важливі послуги, необхідні для реабілітації дітей з ДЦП. Про це в інтерв`ю Відкритому розказав генеральний директор Центру матері і дитини Руднєва у Дніпрі Ігор Македонський.

«Лікарня Руднєва — перша дитяча лікарня, яка з’явилась на півдні України. Її збудували подружжя Іван та Надія Олексієнко, які не мали власних дітей. Витративши великі кошти на купівлю земельної ділянки та будівництво 40 тисяч карбованців золотом. Це була знакова подія для Єкатеринослава, бо на відкриття лікарні приїздив сам імператор Микола II. Свій спадок — 635 тисяч золотих карбованців після смерті, Іван Олексієнко залишив мерії Катеринослава для утримання дитячої лікарні та жіночої богадільні на Чечеріна», — розповідає Ігор Македонський.

Сьогодні в Центрі матері і дитини Руднєва у Дніпрі рятують життя недоношених малюків та немовлят з вродженими вадами з усієї країни. Саме тут, в звичайній обласній лікарні, є доступ до надсучасної медицині.

«В операційних лікарні Руднєва досягнуто максимальну стерильність — завдяки ламінарним потокам і спеціальним фільтрам. Висока швидкість потоку повітря знижує ризик інфікування до мінімуму. Це вкрай важливо, особливо під час пандемії корона вірусу. Так має бути у більшості лікарень», — пояснює Ігор Македонський.

Також, з Ігорем Македонським говорили про медичну реформу в Україні.

«Фінансування лікування дітей в нашій країні не відповідає європейським стандартам. Наприклад, за лікування недоношеної дитини НСЗУ виплачує від 30000 до 90 000 грн. І ця сума за гроші на все – лікування і зарплату і розтягнеться на кілька місяців. В Німеччині таке лікування коштує 120000 Євро. Банки надають кредити на лікування, але під 22 відсотки. Це неможливо», — розповідає Ігор Македонський.

У лікарні проводиться спостереження, хірургічне лікування та реабілітація маленьких пацієнтів з ДЦП.

«За минулий рік приблизно 630 дітей з ДЦП проходило реабілітацію в лікарні Руднєва. Для цього є все необхідне. Функціонує басейн, де діти вчаться рухатись як треба. Це дуже важливо. Нажаль, таких послуг, як реабілітація у басейні немає в програмі НСЗУ. Але ми знайдемо можливість і діти будуть плавати за волонтерські кошти», — говорить Ігор Македонський.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:«ЄМалятко»: Як отримати допомогу на дитину у Дніпрі, ще не виписавшись із роддому?

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,