Експерти з Дніпра розповіли, скільки в області народжується дітей з синдромом Дауна
Особливості розвитку дітей з синдромом Дауна у реаліях Дніпра. Експерти розповіли про сонячних дітей, їх можливості та особливості в прес-центрі Відкритого.
Сонячні діти народжуються з однією зайвою хромосомою та мають фізіологічні відмінності від звичайних людей. На Дніпропетровщині кожного року народжується від 35 до 40 таких дітей. Батьки таких дітей завжди намагаються встановити причину цієї мутації, але експерти стверджують, що її не існує. Люди народжуються з таким синдромом випадково. Єдиний чинник, який може посприяти — вік матері. Тобто, якщо жінка народжуватиме дитину після 30-ти років, то, можливо, вона попаде в групу ризику.
Розвиток таких дітей залежить від їх здоров`я. Кожна друга дитина із синдромом Дауна має вроджений порок серця, але в оперативному лікуванні має потребу тільки половина з них. Також на їх розвиток впливає тонус м’язів, вони відчувають себе, як у костюмі для плавання. Майже кожна людина з синдромом має проблеми із зором, слухом та головна вада — м’язова гепотонія.
«Фізичне навантаження. Дитина має постійно рухатись, прогулюватись, займатись різними видами спорту, танцями і тому подібне. Регулярні навантаження — єдине, що може усунути м’язову гепотонію», — говорить Венера Шевченко, кандидат медичних наук, координатор медицинської групи Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром».
Експерти наголошують на тому, що таких дітей потрібно навчати самостійно їсти, бо цей фактор також впливає на їх розвиток. Ще одна із головних проблем— мова, яка формується набагато пізніше, ніж у звичайних людей. За це відповідають м’язи артикуляційного апарату. В цьому випадку з дітьми потрібно працювати за допомогою методик та спеціальних технік. Для ефективного початку інтелектуального розвитку людини із синдромом Дауна треба виявити ступінь природного розвитку дитину, і таким чином дізнатится, на що давати більше навантажень.
Часто батьки думають, що логопед допоможе швидше навчити дитину говорити, але це глобальна помилка, стверджують спеціалісти.
«Таким дітям вкрай важливо знаходитися в соціумі, у спілкуванні з іншими дітьми та мати правильну коректировку спеціалістів. Вони допоможуть з емоціональним, фізичним, моральним, енергетичним станом», — каже Анна Тільна, логопед-дефектолог, керівник корекційного центру ТІМ (терапія інтеграції мозку).
Психологи, лікарі, логопеди можуть допомогти вирішити якусь індивідуальну проблему, кожна дитина має свою особливість. Головне спілкуватися з оточуючими та громадськістю.
Нагадаємо, раніше ми писали, що інклюзивний театр «Незабудки», акторами якого є діти з синдромом Дауна, святкує рік існування.
Теги: