Овочі та фрукти до новорічного столу: чи здорожчають продукти для дніпрян?

Дніпряни готуються до новорічних свят. Якими будуть ціни на овочі та фрукти? Говорили з керівником проєкту «АПК-Інформ» Олександром Хоревим  у пресцентрі каналу «Відкритий».  

До нового року залишилося небагато. Дніпряни починають купувати подарунки та продукти до святкового столу. Щороку ми очікуємо підвищення цін на овочі та фрукти.

«Плодоовочевий ринок не стабільний. Ціни на всі овочі та фрукти змінюються впродовж року. Це залежить від того, що частину продуктів Україна виробляє сама, а частину ми закуповуємо в різних країнах,» — говорить Олександр Хорев. 

Овочі та фрукти до новорічного столу: чи здорожчають продукти для дніпрян? - рис. 1

Цього року вже було здорожчання цін на капусту та цибулю. Що не було виправдано ні економічно, ні зменшенням урожайності.

«Вже сьогодні ситуація стабілізувалася з цінами на цибулю та капусту. Здорожчання цих продуктів ми не очікуємо. Хіба що відбудуться якісь непередбачувані катаклізми,» — розповідає експерт. 

Що стосується фруктів, тут також різких стрибків цін не буде. Основні країни — постачальники ціни не підвищують, та тримають їх в межах цінової політики минулого року. Але, якщо долар зростатиме, то відповідно ціни полізуть вгору, хоч і не відразу, лише за тиждень.

«Ми прогнозуємо в цілому, підвищення цін на овочі та фрукти перед новим роком на 10%  максимум,» — сказав Олександр Хорев. 

Отже, дніпряни можуть не хвилюватися і спокійно йти в супермаркети. Адже всі необхідні овочі до нового року, а також фрукти можна буде придбати, особливо не обтяжуючи гаманець.

 

 

 

 

Теги: