Палац Потьомкіна: як сьогодні живе знаменита пам’ятка Дніпра

Палац Потьомкіна – перша кам’яна будівля Катеринослава. Сьогодні це місце дуже популярне серед дніпрян. Особливо студентів ДНУ та інших університетів міста. Палац має цікаву та красиву історію, про нього складено безліч легенд, а історики продовжують розкривати про будівлю нові маловідомі факти. Як сьогодні живе знаменита пам’ятка Дніпра розповіла у пресцентрі Відкритого директорка Палацу студентів ДНУ Оксана Рудковська.

Більше двох століть у Палаці Потьомкіна відбувалися і продовжують відбуватися визначні та знакові події нашого міста. Зокрема, вже більше ста років тут традиційно проходить студентський бал. У 1918 році, коли було засновано Катеринославський університет, і для його студентів вперше було організовано таку урочисту подію, до Палацу завітала Віра Холодна. Це відома співачка та акторка німого кіно 20 сторіччя. Вона співала у холі пісні, під які танцювали юнаки та дівчата нашого міста.

«Я дуже рада, що традиція проведення балу зберігається вже більше ста років. У 2019-му році в холі нашого Палацу танцювало 100 пар. Це дуже красиве дійство. На жаль, у зв’язку з карантинними обмеженнями, цьогоріч довелося скасувати захід, проте ми сподіваємося, що зможемо провести його по завершенню пандемії», — коментує Оксана Рудковська.

IMG 5745 Однак, карантинні обмеження не стали на заваді роботи Палацу. Сьогодні тут активно проводяться екскурсії, на яких розповідають багато цікавинок з історії будівлі. Уже традиційною стала «містична» екскурсія 31 жовтня до свята Хеловіну. Проводиться вона вночі у повній темряві.

«Це дуже моторошно і водночас цікаво. У нас рухаються меблі, оживають привиди, танцюють містичні персонажі», — розповідає директорка Палацу.

Не обійшлося і без новорічної екскурсії. У холі встановили ялинку та підготували для відвідувачів розважальну програму. Але, звичайно, сучасні події диктують свої правила: більше 20-ти осіб на такі заходи не пускають.

«Ми дуже чекаємо завершення карантину. Хочемо аби скоріш у стіни Палацу повернулися студенти, почали активно проводити свої заходи. Ну а зараз ми продовжуємо працювати в звичному режимі і вигадувати нові напрямки роботи нашого улюбленого Палацу», — підсумовує Оксана Володимирівна.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Днепровский университет имени Гончара возглавила женщина | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,