Паліативна допомога: хто підтримує тяжкохворих у Дніпрі

Про допомогу тяжкохворим та роль церкви у паліативі, говорили з керівником мережі ГО «Елеос-Україна» Сергієм Дмитрієвим у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Не коронавірусом єдиним. Люди помирали та помирають від безлічі невиліковних хвороб. Суспільство часто уникає розмов про смертельно хворих. Так традиційно заведено — про біль ні слова. Люди помирають в муках та на самоті. І щоб якось підтримати, допомогти у тяжкій хворобі, з’являється  тема паліативної допомоги.

Паліативна допомога: хто підтримує тяжкохворих у Дніпрі - рис. 1

«Паліативна допомога — це міжнародний термін. Вид медичної  та психологічної, духовної допомоги для людей із серйозними хворобами. Завданням цього типу допомоги є полегшити симптоми і зменшити страждання від серйозної хвороби. За мету ми ставимо покращити якість життя як пацієнта, так і сім’ї, рідних та близьких», — розповідає Сергій Дмитрієв. 

Волонтери, медичні капелани почали активно займатися питанням паліативу. Відвідуючи лікарні, хоспісні відділення та хворих вдома, священники звернули увагу на відсутність елементраного — розуміння, що таке смерть, відстуність знеболюючих та розгубленість рідних і самих хворих. Саме тому ГО «Елеос-Україна» разом з священниками  ПЦУ та благодійним фондом започаткували інформаційний проєкт «Біль про права».

Паліативна допомога: хто підтримує тяжкохворих у Дніпрі - рис. 2

«Наша мета непроста, але зрозуміла кожному. Ми хочему  привернути увагу широкої аудиторії до теми паліативної допомоги і страждань смертельно хворих. Розповісти пацієнтам,   що вони мають право на гарантовану безоплатну паліативну допомогу. Для цього ми навчаємо медичних капеланів, проводимо тренінги з найкращими спеціалістами, лікарями, психологами», — говорить Сергій. 

Дніпряни також долучились до навчання з паліативної допомоги. Священники Православної Церкви України вже допомгагають хворим та самотнім людям подолати страхи, зменшити больовий синдром та гідно прийняти смертельні хвороби. Уся допомога надається безкоштовно. Тому що кожна людина має право на гідне життя, медичне обслуговування та психологічну підтримку.

Теги: