Печиво «Дніпро», фанатський рух і трамвай: у місті з’явилися незвичайні скульптури
У Дніпрі встановили вісім мініскульптур, що символізують головні досягнення та особливості нашого міста. Що означає кожна з інсталяцій, розповів автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян у пресцентрі телеканалу Відкритий.
Проєкт «Відчуй Дніпро» — це історія нашого міста у бронзових мініскульптурках. Усі вони символізують та демонструють певну особливість Дніпра. Реалізується проєкт у рамках «Бюджету участі». Сьогодні мешканці та гості міста можуть побачити вже вісім таких маленьких об’єктів.
Автор проєкту Карен Агаджанян пояснює, що символізує кожна із мініскульптурок:
«Ракета. Тут, певно, все зрозуміло. Ми не показували якийсь конкретний апарат. А хотіли продемонструвати загальний образ міста як космічної столиці України. Побачити цю мініскульптурку можна на сходах до Планетарію».
Фанат Дніпра. У нашому місті фанатський рух було засновано у 1982 році. Ультрас Дніпра – це не просто вболівальники на стадіоні. Це люди, які мають чітку позицію, вони пропагують здоровий спосіб життя, патріотизм, а також шанують та зберігають традиції іменитого футбольного клубу.
«Взагалі, у світі є безліч пам’яток присвячених спортсменам, тренерам, конкретним клубам та командам. І жодної фанату. А це ж 12 гравець на стадіоні. Тож ми вирішили виправити ситуацію. Тим паче саме дніпровські фанати відзначаються своєю активністю», — каже Карен.
Трамвай. З’явився у нас цей вид транспорту ще в 1894 році. Саме наше локомотивне депо стало найбільшим на півдні Імперії. Поява трамваю стала поштовхом для зростання населення міста. Такий символ Дніпра можна побачити за адресою Катеринославський бульвар, 1.
Залікова книжка. Студентів у Дніпрі ціла армія і всі вони дуже активні. Саме їм присвячено цей об’єкт. Перед сесією кожен студент має потерти скульптурку і тоді йому неодмінно пощастить на екзаменах та іспитах.
Печиво «Дніпро». Батьківщиною цього «радянського делікатесу» є саме наше місто. От уже більше 50-ти років його виготовляють за незмінним рецептом. Тож така скульптура для Дніпра є дуже символічною.
Марафонець Дніпра. Пробігти найдовшою набережною в Європі зобов’язаний кожен дніпрянин. Така скульптурка пропагує спорт і нагадує, що в нашому місті є дуже багато бігунів різних вікових груп.
Дніпровський диригент Гурген Карапетян. Ця постать є визначною в становленні культурної спадщини нашого міста. Диригент очолив симфонічний оркестр Дніпропетровської державної філармонії. З концертами він гастролював по всьому Радянському Союзу. Він першим почав виконувати твори українських композиторів. Це вплинуло на ріст популярності вітчизняної музики.
Міст Олександра Поля. Нам на нього звичніше казати Амурський. Офіційна ж його назва – «Міст Імператора Олександра ІІІ». А сама скульптурка присвячена людині, яка вплинула на його будівництво – почесному громадянину Катеринослава Олександру Полю.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Вспомни детство: через месяц в Днепре откроется необычный музей | Відкритий
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: история, новости Днепра, скульптура