Пластуни Дніпра: колядують до середини лютого – Відкритий

Пластуни Дніпра: колядують до середини лютого

Про традиції колядування та плани на літо розповідали учасники патріотичної організації Пласт. Дніпро у пресцентрі каналу “Відкритий”. 

Різдвяні свята вже позаду. Але пластуни продовжують колядувати. Сьогодні, у День Соборності хлопці та дівчата завітали до каналу “Відкритий”, щоб заколядувати та розповісти, як провели свята і поділитися планами на майбутнє.

“За свята ми обійшли з Вифлеємським вогнем більше 30 місць. З колядою більше сотні. Побували у Тернополі. Всюди колядували та дарували радість,” – розповідає речниця Пласту Олександра Полянчикова.

Традиції колядування сягають сивої давнини. Проте в сучасному Дніпрі державні установи, книгарні та парафіянин різних конфесій були раді бачити в себе колядників з Пласту.

“Ми ходили в Обласну Адміністрацію з Вифлеємським вогником, в книгарні, в різні установи з Колядою. Всюди нас приймали радо і щиро”, – говорить пластунка Поліна.

Крім зимових розваг, пластуни збираються на літні табори. Діти та дорослі збираються на природі, сплавляються річкою, вчаться розпалювати вогнище, виживати в екстремальних умовах.

“Щоб потрапити до наших таборів, потрібно бути частиною Пласту. Ми готуємо дітей впродовж року, як поводитися в природних умовах”, – сказала Олександра.

На кінець розмови пластуни спробували вигнати Коляду. Хоча зауважили, що за традиціями колядують до 15 лютого.

Теги:

Оцените этот материал: