Як дніпрянам провести поминальні дні: поради священника
Про традиції поминального дня говорили зі священником Василем Колодієм у пресцентрі телеканалу «Відкритий».
Поминальний день цього року випадає на час карантинних обмежень. Зазвичай люди родинами йдуть на кладовище та поминають своїх померлих. Радониця — так називають поминальний день. Він випадає на дев’ятий день після Воскресіння Христового. Радониця — це свято, коли живі діляться з мертвими радісною звісткою про перемогу Христа над смертю і набуття вічного життя. З другого тижня після Великодня потрібно дотримуватися традицій поминання покійних родичів.
«За традицією на кладовище приходить священник, читає поминальну молитву над кожною могилою. Молитва ця відрізняється від інших поминальних, своєю мажорною тональністю. Тобто ми радіємо і приносимо радісну звістку померлим родичам, що Христос Воскрес,» — розповідає отець Василь.
Через карантинні обмеження священнослужителі закликають вірян не ходити цього року на цвинтар в день Радониці. Поминати пропонують, дивлячись Богослужіння онлайн, купуючи щось з продуктів нужденним. А вже по закінченню карантину, коли нічого не загрожуватиме життю, можна буде відвідати цвинтар.
«Наші померлі потребують молитов. А поїсти можна і вдома. Тим більше, рекомендую не вживати алкоголь, коли приходите на могили», — говорить отець Василь.
Священники радять дотримуватися правил поминання усопших. Приносити на могили живі квіти, паски та крашанки. Як символ жертви Богові. Також просять утриматися від споживання їжі на цвинтарі. Адже релігійні традиції передбачають поминання молитвою, а не пишним застіллям на могилах.
Теги: карантин в Днепре, церковь