Почався Різдвяний піст | Відкритий

Почався Різдвяний піст

В Україні  розпочався Різдвяний піст. Триватиме він 40 днів і завершиться напередодні Різдва Христового – 6 січня 2020 року.  Про піст та святкування Різдва говорили з ректором Дніпровської духовної семінарії Сергієм Нарольським у пресцентрі “Відкритого”

Різдвяний піст розпочався 28 листопада. Церква встановила його для того, аби духовно об’єднати християн. У цей час люди моляться, очищуються від гріхів, стримують себе від веселощів та дотримуються певного раціону в їжі.

“Проте головним під час посту є духовне утримання. Якщо вас турбують земні спокуси, такі як інтернет, куріння, перегляд фільмів, то в піст треба намагатися позбавитися їх. У цей час людина розуміє, наскільки залежить від матеріального світу”, – наголосив отець Сергій. 

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній під час останнього візиту до Дніпра сказав, що не виключає перенесення  святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня.

“Фактично, церква і відзначає це свято саме 25-го грудня. Проте питання не стоїть у політичній чи іншій площині. Тут, скоріше, проблема у календарі. Бо церква живе за старим стилем, а держава — за новим. Ми ніколи не були проти перенесення дати святкування Різдва. Але маємо врахувати думку вірян”, –  зазначив ректор Духовної семінарії. 

Отже,  українцям пропонують визначитись з тим, коли святкувати релігійні свята. Але колядувати, священники, закликають усіх разом.

Теги:

Оцените этот материал: