Постравматичний стресовий розлад: що говорять психологи та учасники війни
Про травми після війни та як їх лікувати, говорили у пресцентрі телеканалу «Відкритий» з психологинею Діаною Раберовою та учасником АТО Дмитром Кошкою.
Війна, яка триває вже шостий рік навчила українців боротися зі стресами. Громадяни нашої країни дізналися про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Він проявляється як довготермінова реакція на стрес. Довкола цього явища сформовано багато міфів.
«Нажаль, ми, як учсаники війни дізналися про ПТСР і не були готові до цього. Нам здаєтся, що ми залишились такими, як були, а от наші рідні і суспільство стали іншими,» — розповідає Дмитро Кошка.
Людина, яка пережила стресовий розлад не може іноді зрозуміти, що їй потрібна допомога спеціаліста. І це призводить до суїцидів.
«Психіка людини відкидає ті події і шок, які вона пережила. В такі моменти їй простіше втратити здоровий глузд. Мало хто збирається з силами і йде до фахівця», — говорить Діана Раберова.
Як зазначають психологи, ПТСР може тривати все життя. І людина повинна навчитися контролювати себе та справлятися з цим.
«Потрібно встати і йти до психолога. Хоча би для того, щоб виговоритись», — сказав Дмитро Кошка.
Теги: