Працевлаштування без бар’єрів: як людям з інвалідністю знайти роботу

Серед тих, хто шукає роботу, 10% – люди з інвалідністю. Про особливості їхнього працевлаштування у пресцентрі Відкритого розказала начальниця відділу організації сприяння працевлаштуванню Дніпропетровського обласного центру зайнятості Тетяна Сальнікова.

Працевлаштування без бар’єрів: як людям з інвалідністю знайти роботу - рис. 1

«Наявність інвалідності не є перешкодою для пошуку роботи. Цьогоріч до центрів зайнятості області звернулися 1200 людей з інвалідністю. Майже половину з них працевлаштували», – зазначила вона.

Наразі будь-яка група інвалідності вважається робочою. Тому перш ніж визначити напрямок, за яким людина бажає працювати, фахівці беруть до уваги стан її здоров’я та освіту.

В обласному центрі зайнятості для працевлаштування людей з обмеженими можливостями – майже 1,5 тисячі вакансій. Це практично 17% від загальної кількості.

За словами Тетяни Сальнікової, на ринку праці найбільше затребувані робітничі професії, зокрема, токарі, слюсарі, водії, електрогазозварювальники, електромонтери. Менше пропозицій серед службовців – лікарів, бухгалтерів, економістів, соціальних працівників.

Крім того, можна пройти навчання та підвищити кваліфікацію.

4% – саме така квота для людей з обмеженими можливостями має бути передбачена на кожному підприємстві. В іншому випадку – штраф у розмірі середньорічної зарплати за кожне не заповнене робоче місце.

Теги:

...