Природа у великому місті: кар’єр на житломасиві Червоний Камінь

Як дніпрянам відпочити на природі та при цьому не їхати далеко за місто — розповість Відкритий. Ми підготували добірку куточків природи, що знаходяться у межах Дніпра. Сьогодні розповімо про кар’єр на житловому масиві Червоний Камінь.

Ми продовжуємо серію матеріалів про природу та зони відпочинку нашого міста. Відкритий вже розповів про лісовий масив на ж/м Ломівський, зелену зону на ж/м Перемога, урочище Тунельна балка та парк Зелений Гай. Ще одним місцем відпочинку Дніпрян є затоплений кар’єр на Червоному Камені.

Колись на кар’єрі видобували граніт, згодом його затопило грунтовими водами, і тепер тут озеро з мальовничими скелястими берегами. Хоч кар’єр і знаходиться у безпосередній близькості до житлових будинків та дороги, навкруги ростуть дерева, а неподалік є Великий молодіжний парк Новокодацький.

Пляжної інфраструктури біля кар’єру немає, його берег надто крутий, а дно кам’янисте, тож купання у штучній водоймі може буде небезпечним. Проте місця на зеленій галявині поруч багато, також є ігровий майданчик для дітей. Посидіти на березі, позасмагати або випити кави у кафе неподалік — чудова ідея для відпочинку на вихідних.

У близькості цієї зеленої зони до «цивілізації» є свої плюси: неподалік є супермаркет, тож є можливість влаштувати пікнік, а дістатися сюди швидко і без проблем можна як власним, так і громадським транспортом.  З центру міста до кар’єру прямує автобус №121 та тролейбус №2, з площі Вокзальної можна доїхати на метро до станції «Проспект Свободи» та пройтися 20 хвилин пішки, а з лівого берега сюди прямує автобус №95.

Природа у великому місті: кар’єр на житломасиві Червоний Камінь - рис. 1

Кар’єр на Червоному Камені

Природа у великому місті: кар’єр на житломасиві Червоний Камінь - рис. 2

Гарна водойма у межах міста

Природа у великому місті: кар’єр на житломасиві Червоний Камінь - рис. 3

Довкола ростуть дерева

Природа у великому місті: кар’єр на житломасиві Червоний Камінь - рис. 4

Берег дуже крутий та скелястий

Природа у великому місті: кар’єр на житломасиві Червоний Камінь - рис. 5

Колись тут видобували граніт

Природа у великому місті: кар’єр на житломасиві Червоний Камінь - рис. 6

Просто на березі є кафе

Природа у великому місті: кар’єр на житломасиві Червоний Камінь - рис. 7

До води спуститися можна, але купатися у кар’єрі офіційно заборонено

Природа у великому місті: кар’єр на житломасиві Червоний Камінь - рис. 8

Місця на березі вистачить усім

Природа у великому місті: кар’єр на житломасиві Червоний Камінь - рис. 9

Також поруч є дитячий майданчик

Зауважимо, кар’єр не є офіційним місцем для купання. Тут немає облаштованого пляжу. Також через велику кількість загиблих та травмованих відпочивальників, щороку рятувальники застерігають від купання у цій водоймі. Офіційних перевірених пляжів у Дніпрі лише три: на Монастирському острові, у парку Сагайдак та на житловому масиві Придніпровськ.

Відкритий хоче нагадати відпочивальникам про правила поводження на природі: не залишайте сміття та бережіть зелені насадження від пожеж.

Теги: