Про перебіг виборів на 25-му окрузі

Про порушення виборчого законодавства на 25-му окрузі у прес-центрі Відкритого розповів Антон Філіппов – аналітик Громадського руху «ЧЕСНО».

На 16:00 21 липня середня явка по Дніпропетровській області склала 38,3%. Ці показники трохи більші, ніж були на парламентських виборах 2014 року, але набагато менші, ніж на цьогорічних президентських.

З приводу сьогоднішнього дня виборів експерт зазначив, що надзвичайних ситуацій не було. Але декілька певних порушень, пов′язаних із людськм фактором, все ж назвав.

«Я брав для моніторингу 25-й одномандатний виборчий округ — це Чечелівський район та частина АНД-району Дніпра. Їздив по дільницях і збирав інформацію», — розповів Антон Філіппов.

Так, можна навести приклади таких інцидентів:

  • На дільниці №121358 відбувся збій в реєстрі, в результаті чого до списків додали мертву особу, а виключили живу.
  • На дільниці №121359 розміщено інформацію про кандидатів у неправильному порядку; за регламентом інформаційні плакати кандидатів повинні розміщуватися за алфавітом, а партій — згідно їх порядковому номеру у виборчому бюлетені.
  • На дільниці №121320 чоловік отримав бюлетень, після чого намагався з ним покинути територію дільниці, що заборонено законодавством.

Більша частина дільниць відкрилася вчасно, поодинокі випадки запізнення трапилися у Дніпрі та Кривому Розі.

«ЧЕСНО» фіксували і порушення правил розміщення агітаційних матеріалів, а саме реклами без вихідних даних про фінансування на бордах, реклами у «день тиші» та безпосередньо у день виборів.

«Я особисто бачив агітаційні листівки на вулицях міста. Наприклад, на стовпах біля залізничної лікарні», — відмітив Антон Філіппов. 

Експерт вказав на те, що цьогорічна передвиборча кампанія була надзвичайно брудною, мав місце і підкуп виборців у день голосування, і використання адмінресурсу, і маніпуляції.

«Кампанія, у якій усі перемалювалися в зелений колір. Вибори зеленого кольору. Підприємства однойменні із партією, організації. Це для того, щоб відтягнути базовий електорат конкурентів», — зазначив він.

Експерт не виключає можливих провокацій, які можуть статися сьогодні вночі і ввечері під час підрахунку голосів.

Інформацію про свою діяльність «ЧЕСНО» публікують на своєму сайті. Виборчий процес активісти руху обіцяють моніторити до самого завершення.

Теги: