Професійне навчання: чи допоможуть центри зайнятості у підвищенні конкурентноспроможності
Про професійне та неформальне навчання говорили у пресцентрі каналу «Відкритий» з начальницею відділу організації професійного навчання Дніпропетровського обласного центру зайнятості Тетяною Кардель.
Основною з активних форм підтримки безробітних у службі зайнятості є професійне навчання. Це набуття або удосконалення професійних знань, умінь та навичок.
«Професійне навчання пришвидшує працевлаштування особи на бажану роботу. А також сприяє її закріпленню на робочому місці, » — розповідає Тетяна Кардель.
Найбільш затребувані професії на ринку праці — професії робітничих напрямків. Слюсарі, монтажники, будівельники, тощо. Ринок перенасичений працівниками з вищою освітою.
«На одну посаду юриста, економіста або управлінця претендують 3 і більше осіб,» — говорить Тетяна Кардель.
На сьогодні професійним навчання пройшли майже 12 тисяч безробітних нашої області. Серед них 42% люди з вищою освітою. Здебільшого вони підвищували кваліфікацію. Проте були і такі, що опановували нові професії. Або здобували «неформальне професійне навчання».
«Неформальне навчання — набуття особою професійних знань, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання. Професії, за якими можна підтвердити результати неформального навчання: кухар, зварник, охоронець, продавець непродовольчих товарів, тощо,» — розповідає пані Тетяна.
Теги: