Професійне навчання: чи допоможуть центри зайнятості у підвищенні конкурентноспроможності | Відкритий

Професійне навчання: чи допоможуть центри зайнятості у підвищенні конкурентноспроможності

Про професійне та неформальне навчання говорили у пресцентрі каналу “Відкритий” з начальницею відділу організації професійного навчання Дніпропетровського обласного центру зайнятості Тетяною Кардель. 

Основною з активних форм підтримки безробітних у службі зайнятості є професійне навчання. Це набуття або удосконалення професійних знань, умінь та навичок.

“Професійне навчання пришвидшує працевлаштування особи на бажану роботу. А також сприяє її закріпленню на робочому місці, ” – розповідає Тетяна Кардель. 

Найбільш затребувані професії на ринку праці – професії робітничих напрямків. Слюсарі, монтажники, будівельники, тощо. Ринок перенасичений працівниками з вищою освітою.

“На одну посаду юриста, економіста або управлінця претендують 3 і більше осіб,” – говорить Тетяна Кардель. 

На сьогодні професійним навчання пройшли майже 12 тисяч безробітних нашої області. Серед них 42% люди з вищою освітою. Здебільшого вони підвищували кваліфікацію. Проте були і такі, що опановували нові професії. Або здобували “неформальне професійне навчання”.

“Неформальне навчання – набуття особою професійних знань, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання. Професії, за якими можна підтвердити результати неформального навчання: кухар, зварник, охоронець, продавець непродовольчих товарів, тощо,” – розповідає пані Тетяна.

Теги:

Оцените этот материал: