Просвіта в Дніпрі: розвиток національної ідеї – Відкритий

Просвіта в Дніпрі: розвиток національної ідеї

Про просвітництво на Дніпропетровщині та пошуки національної ідеї говорили в пресцентрі каналу “Відкритий” з очільником “Січеславської Просвіти” Єгором Гуськовим. 

Всеукраїнське Товариство Просвіта існує вже більше 150-ти років. Мета організації не змінювалась впродовж всієї історії існування. Це  утвердження української державності, розвиток національної культури, відродження історичної пам’яті, формування національної свідомості та ідеї.

“Наша мета підтримати українську мову, як єдину державну, в усіх сферах суспільного життя. Утверджувати в суспільстві принципи національної демократичної держави, духовних та культурних цінностей української нації,” – говорить Єгор Гуськов. 

Січеславська Просвіта займається вихованням дітей та дорослих. Тут влаштовують цікаві заходи, літературні вечори, безкоштовні курси української мови.

“Нам важливо, щоб дніпряни мали місце, де їхню проукраїнську позицію підтримають. В колі однодумців ми створюємо потужну силу, яка змінить уявлення про Дніпро, як російськомовне місто, ” – розповідає пан Єгор. 

Кошти на ремонт приміщення та все необхідне для функціонування Просвіти, її очільник бере з власної кишені. А також за допомогою небайдужих українців, які допомагають фінансово, був зроблений ремонт в будівлі, де розміщено Товариство.

“Дуже хотілося, щоб в Дніпро приїжджали цікаві письменники, журналісти, історики, політологи, які б змогли донести до містян ідею українства. Проте, на жаль, вони обирають Польщу, Львів або Київ. Але саме тут, в нашому місті, важливо підтримувати і розвивати проукраїнськість. Адже ми зовсім близько до східного кордону, де зараз точиться війна за Україну,” – сказав Єгор Гуськов. 

Плани на 2020-й рік у просвітян стабільні – курси української мови, дитячий творчий простір та розвиток української культури.

Теги:

Оцените этот материал: