Родинна казна: як витрачати та не збідніти

Як поповнювати бюджет родини? Та як навчитися економити без відчутних втрат? У пресцентрі телеканалу «Відкритий» розповідала фінансова консультантка Інна Старченко. 

Якщо ви витратили увесь сімейний бюджет під час свят або вам не вистачає того, що заробляєте за місяць, не впадайте у відчай. На допомогу приходять фінансові консультанти. Які навчать планувати своє фінансове життя.
«Свята приходять щороку і до цього потрібно готуватися. Щоб почувати себе добре фінансово і без стресу провести свята, важливо навчитися розподіляти кошти. На подарунки, на щоденні побутові витрати. Ті, хто вміє це робити, спокійно відпочивають під час новорічних канікул. Але більшість таки не навчилися грамотно розпоряджатися грошима,» — говорить пані Інна. 

IMG 6403

Сімейні фінансові консультанти радять почати економити з того, що необхідно визначити скільки грошей потрапляє до родинної казни. Скільки ви витрачаєте і на  що. Також корисно відкладати гроші до копілки або класти їх на депозит. До кінця року накопичується певна сума, яка дозволить вам зробити цінну покупку або ж поїхати у відпустку.

«Рекомендую визначити незначну купюру, яку ви щодня будете класти до копілки. Наприклад, 10 гривень. Це навчить вас відкладати гроші. Те, що ви накопичите, може бути для вас певною фінансовою підтримкою у будь-який момент», — розповідає фінансова консультантка. 

Також для економії грошей, фахівці пропонують робити фінансове планування на рік, два або і десять років наперед. Прораховувати на тиждень своє харчування, щоб завчасно робити покупки і не витрачати зайвого.

Основні поради для тих, хто таки вирішить змінити своє фінансове життя на краще, пані Інна дає такі:

«По-перше, дізнайтеся, якого розміру ваш сімейний бюджет; по-друге, записуйте скільки і на що ви витрачаєте; плануйте фінансове життя; витрачайте гроші на «золотий запас», тобто відкладайте їх; вкладайте фінанси в себе, своє майбутнє — спорт, освіту, здоров’я,» — сказала Інна Старченко. 

 

Теги: