Сексизм, ейблізм та расизм: куди звертатися у Дніпрі щодо дискримінації

Про ринок прав та інформування громадян щодо захисту їхньої гідності і свобод говорили з координаторкою проєктів з протидії дискримінації Мариною Давидовою у студії «Відкритий» 

На сьогодні в Україні виданий наказ «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо ідентифікації випадків дискримінації та механізм надання правової допомоги».

Цей документ розроблений з метою надання правової допомоги, зокрема суб’єктам надання безоплатної правової допомоги, а також ідентифікувати ґендерну дискримінацію, у справах з якими до правозахисників звертаються клієнтки.

«Дивно звучить, але у 21-му столітті в України дискримінують людей за статтю, віком, інвалідністю. Порушуються права та свободи людей, зокрема право на отримання інформації. Коли у віддаленому селі жінка не може отримати необхідний інвалідний візок, бо вчасно не звернулась до соцзахисту, а вчасно не звернулась, бо немає візка та інформації, як це зробити», — зазначає Марина Давидова. 

Сексизм, ейблізм та расизм: куди звертатися у Дніпрі щодо дискримінації - рис. 1

Щоб отримати гідний захист, правозахисники радять людям не боятися і говорити про свої проблеми вголос. Захищати своє право на лікування, отримання роботи, повноцінне життя тощо.

«Наприклад, дівчата з секс-індустрії майже не звертаються за юридичною і правовою допомогою. Бо бояться нашкодити собі ще більше. Правозахисники знають багато про порушення прав та свобод людини, але поки до нас не звертаються, ми допомогти не можемо», — говорить пані Марина. 

Серед осіб, які досить часто стикалися з дискримінацією (5 %) або час від часу потерпали від цієї проблеми (35 %), 78,5 % вважають дискримінацію серйозною (дуже або загалом) проблемою і лише 13,6 % вважають, що це взагалі не проблема. В той же час серед населення, яке особисто не стикалось з дискримінацію (52 %), таку позицію поділяють більше третини (35,5 %) і ще 18 % не змогли відповісти на це запитання, в той час як позицію щодо серйозності проблеми поділяє менше половини — 46,5 %.

Тож не варто зволікати з захистом своїх прав. Відчувши на собі утиски чи порушення прав, звертайтеся до фахівців.  Наприклад, до ГО «Правозахисної групи «СІЧ».

Теги:

...