Що робити мешканцям Дніпра, якщо на них тиснуть колектори

Про борги та протиправні дії колекторів говорили з правозахисницями у пресцентрі телеканалу «Відкритий».

Під час карантину збільшилася кількість людей, які страждають від часто неправомірного тиску з боку колекторів. При цьому юристи та психологи зазначають, що людям страшно звертатися по допомогу до фахівців.

«По-перше,потрібно з’ясувати,хто саме і з якої установи вам телефонує. Важливо вимагати письмового документу із зазначенням усіх деталей-номеру договору, суми, відсотків. Також необхідно встановити фізичну особу, яка вимагає від вас повернення боргів. Якщо вам не надають письмові відповіді, то це швидше за все шахраї. В такому випадку слід зафіксувати дзвінки та смс і звернутися до поліції,» — говорить юристка Віталіна Серебрянська. 

DSC 0039

З психологічної точки зору, метою колекторів є залякати людину та поставити в такі умови, коли вона не може адекватно реагувати на ситуацію. Тоді люди готові на все, аби це пекло швидше закінчилося.

DSC 0035

«В разі психологічної дезорієнтації, панічної атаки варто зробити декілька простих кроків: взяти себе за руку (відчути своє тіло), порахувати предмети навколо себе, спробувати почути звуки», — говорить психологиня Юлія Гончар. 

Отже, в будь-якому випадку, питання стягнення ваших заборгованостей, повинно вирішуватися в правовому полі.

Теги: