Що робити мешканцям Дніпра, якщо на них тиснуть колектори

Про борги та протиправні дії колекторів говорили з правозахисницями у пресцентрі телеканалу «Відкритий».

Під час карантину збільшилася кількість людей, які страждають від часто неправомірного тиску з боку колекторів. При цьому юристи та психологи зазначають, що людям страшно звертатися по допомогу до фахівців.

«По-перше,потрібно з’ясувати,хто саме і з якої установи вам телефонує. Важливо вимагати письмового документу із зазначенням усіх деталей-номеру договору, суми, відсотків. Також необхідно встановити фізичну особу, яка вимагає від вас повернення боргів. Якщо вам не надають письмові відповіді, то це швидше за все шахраї. В такому випадку слід зафіксувати дзвінки та смс і звернутися до поліції,» — говорить юристка Віталіна Серебрянська. 

Що робити мешканцям Дніпра, якщо на них тиснуть колектори - рис. 1

З психологічної точки зору, метою колекторів є залякати людину та поставити в такі умови, коли вона не може адекватно реагувати на ситуацію. Тоді люди готові на все, аби це пекло швидше закінчилося.

Що робити мешканцям Дніпра, якщо на них тиснуть колектори - рис. 2

«В разі психологічної дезорієнтації, панічної атаки варто зробити декілька простих кроків: взяти себе за руку (відчути своє тіло), порахувати предмети навколо себе, спробувати почути звуки», — говорить психологиня Юлія Гончар. 

Отже, в будь-якому випадку, питання стягнення ваших заборгованостей, повинно вирішуватися в правовому полі.

Теги: