Що робити, якщо ваші права порушили?

Чи працюють закони в Україні? Що потрібно знати людині, щоб захистити свої права? Про юристів та верховенство права розповідала адвокат, Член Ради Спілки адвокатів України Світлана Торопчина-Агалакова у пресцентрі каналу «Відкритий».

«Для того, щоб громадяни почували себе щасливими та захищеними, вони мають знати свої права та обов’язки. А також розуміти, що в будь-яких ситуаціях, які стосуються захисту їхніх прав, необхідно завертатися до кваліфікованих спеціалістів», — говорить Світлана Торопчина — Агалакова. 

Що робити, якщо ваші права порушили? - рис. 1

Юристи звертають увагу, що питання захисту прав людей мають вирішувати фахівці. Адже тоді люди економлять час та мають більше шансів отримати бажаний результат.  Фахівці стверджують, що верховенство права в Україні таки існує.

Якщо ж у громадян немає грошей, щоб найняти адвоката, діє Закон «Про безоплатну правову допомогу». Він передбачає надання юридичної допомоги, повністю або частково  коштом Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає порядок надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна первинна правова допомога, суб’єктами права на яку є усі особи, які перебувають під юрисдикцією України, включає такі види правових послуг:

  • надання правової інформації;
  • надання консультацій і роз’яснень з правових питань;
  • складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
  • надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Також варто користуватися сучасними засобами отримання інформації. Можна переглянути безкоштовні відео поради юристів, почитати фахові сайти.

«Норми законів прописані дуже складно та заплутано. Часом навіть юристи не можуть дати однозначних відповідей. Наприклад, якщо вас не пустили до туалету в магазині, то закон не передбачає покарань для власників цього закладу. Але поскаржитись ви можете. І ніхто не скасовував головного правила — наказуйте ногами, не ходіть до таких закладів», — наголошує адвокат. 

Головною проблемою адвокати вважають відсутність віри, що справу можна виграти та у верховенство права. Та закликають захищати свої законні права тільки разом зі спеціалістами — фаховими адвокатами та юристами.

Теги:

...