Що це було: дніпряни грали у депутатів та президента

Балотувалися, обирали депутатів, міністрів, ба-навіть, президента. Майже пів тисячі мешканців Дніпропетровщини взяли участь у незвичних тренінгах. На них знайомилися із соціально-політичними процесами  за допомогою гри.  У такий спосіб у регіоні втілили проєкт «Твій голос вирішить все». Про це йшлося у пресцентрі Відкритого.

2 10

Перший етап проєкту – проведення одноденних тренінгів в ігровій формі, де учасники пробували балотуватись на посадовців, звертатись до державних органів влади та органів місцевого самоврядування.

«Учасники грали  й у такий спосіб ставали депутатами чи президентом. Вони вирішували, що має зробити президент, коли до нього звертаються з проханням відремонтувати під’їзд», – розказала координаторка проєкту Лілія Вірьовкіна.

Ігровий аспект запропонував тренер та голова громадської організації «Інститут реформ та інновацій» Роман Сердюк.

«Це дозволило людям входити в роль, розкриватися. В ігровій формі людина проявляє себе краще, ніж у лекційному форматі», – зазначив він.

Проєкт був орієнтований на категорію 18+ та покликаний активізувати пересічних громадян до участі в соціально-політичному житті.

«Учасники виконували соціальні ролі. Їм доводилося проживати певний досвід, і тим самим, вони здобували певні навички. Коли людина брала в руки президентську булаву, то змінювався навіть вираз обличчя. Тренери розробили ситуації, які не мали конкретних варіантів вирішення. І в цьому педагогічна цінність ігрової форми навчання», – сказала в.о. завідуючої кафедри міжнародного туризму готельно-ресторанного бізнесу та мовної підготовки університету ім. Нобеля Галина М’ясоїд.

Під час другого етапу проєкту всі бажаючі мали нагоду записати відеозвернення, організувати флешмоб або створити ролик.

На Дніпропетровщині протягом дев’яти місяців провели 25 тренінгів. У них взяли участь майже пів тисячі  мешканців, половина з них – молодь.

Проєкт «Твій голос вирішить все» реалізовувала  громадська організація «Ти потрібен Україні» за сприяння Посольства США в Україні. У планах – тиражувати позитивний досвід на всю Україну.

Теги: