Що варто знати про ринок землі: коментар закону про землю від адвоката з Дніпра

Про ринок землі та його продаж говорили з адвокатом Василем Підлужним у пресцентрі каналу “Відкритий”. 

Вреховна Рада України дозволила продавати землю. 30 березня був прийнятий один з найбільш скандальних законів. На вимогу МВФ депутати таки проголосували за цей закон вже під кінець засідання.

“Закон ще не підписав голова Верховної Ради, тим більше, досі не направлений до президента. Проте, саме його прийняття – це факт беззаперечний. Хоча вже є декілька звернень нардепів щодо відкликання цього закону”, – розповідає Василь Підлужний.

51222541 303

 

Як зауважує адвокат, противники закону про землю намагаються спекулювати болючими питаннями для всіх українців. Проте сам закон виглядає досить лояльно.

“Продаж землі іноземцям можливий тільки після референдуму. Закон набуває чинності з 1 липня 2021 року. При цьому з 2014 року  ринок землі відкривається не лише для фізичиних осіб, а й для юридичних, які на рівні з іншими громадянами зможуть купити не більше 10 тисяч гектар в одні руки,” – говорить адвокат.

Також фахівці говорять про те, що текст закону може змінюватися, але це суттєво його не змінить. Основні положення залишаться такими, як їх прийняли депутати.

“Заборонено продаж державних земель. Купувати землю люди зможуть не більше 100 гектарів в одні руки”, – сказав Василь Підлужний.

 

 

Теги: