Швидка медична допомога: побиття, нанесення фізичних і душевних травм лікарям

Проблему з побиттями медичних працівників обговорювали з директором обласного центру медицини катастроф Радієм Шевченко в пресцентрі телеканалу «Відкритий».

Напади на медиків бригад екстенної медичної допомоги  стали вже нормою, впродовж  останніх років.  Суспільство та влада не бореться з цим явищем. Досвід країн Європи показує, що зміни у законовдавстві суттєво можуть поліпшити ситуацію. Збільшення відповідальності за скоєні напади, мінімізує таке явище.

«Ми ініціювали створення петиції на  захист медичного персоналу. Коли відповідальність за напад на медиків буде дорівнюватися відповідальності за поліцейських, наприклад, люди будуть більш стримані,» — говорить Радій Шевченко. 

Швидка медична допомога: побиття, нанесення фізичних і душевних травм лікарям - рис. 1

У 2017 році був підготовлений  законопроєкт  за № 6311 про безпеку медичних працівників. Він передбачає  здійснення супроводу медичного працівника Національною поліцією, за його зверненням для забезпечення безпечних умов надання медичної допомоги пацієнту та вживання заходів, спрямованих на усунення загроз для життя та здоров’я, під час надання медичної допомоги.

Адміністративну відповідальність (штраф) за створення перешкод, у наданні медичної допомоги медичним працівникам з боку родичів або близьких пацієнта.

Кримінальну відповідальність за: погрози вбивством, нанесення тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, посягання на життя, захоплення в заручники медичного працівника під час надання медичної допомоги, за знищення чи пошкодження майна медичних працівників.

Петицію  можна підписати на сайті електронних петиції президента України.

 

 

Теги:

...