Скільки коштує карантин: про штрафи за порушення карантину розповіла юристка з Дніпра

Про порушення карантину та штрафи говорили з юристкою Світланою Тарапчиною-Агалаковою в пресцентрі каналу «Відкритий». 

Від 6 квітня Кабінет міністрів Україні посилив вимоги до  обмежувальних заходів у зв’язку з карантином. Нагадаємо, що забороняється робити громадянам: перебувати в громадських місцях без макски або респіратора, переміщуватися групою не більше двох осіб,  крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
відвідувати парки,сквери, зони відпочинку,лісопаркові та прибережні зони,крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;
відвідувати спортивні та дитячі майданчики тощо.

«Ми повинні бути законослухняними громадянами, щоб запобігти штрафам. А вони достатньо великі-від 17 тисяч гривень і вище. Існує ще кримінальна відповільність. Це коли через недотримання карантинних правил, гине людина — до 8 років позбавлення волі. Проте, штраф у такому випадку всього лиш від 1700 гривень,» — розповідає юристка.

Скільки коштує карантин: про штрафи за порушення карантину розповіла юристка з Дніпра - рис. 1

Україна впреше стикнулася з такими непердбачуваними заходами, тому законодавство чітко не прописує хто і за що має наказувати громадян.

«При зустрічі з поліцейськими, громадяни мають право дізнатися причину, з якої їх зупинили. Якщо дійсно було порушення закону, то поліцейські складають протокол, відправляють його до суду. І вже суд вирішує чи штрафувати людину. Але, якщо ви не погоджуєтеся з тим, що порушили закон, то маєте право оскаржити цей штраф. І рекомендую це робити разом з юристом,» — розповідає пані Світлана. 

Теги: