Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина: відзначаємо міжнародний день рідної мови

Про рідну мову українців та ангольців говорили у пресцентрі каналу «Відкритий» з філологинею, викладачкою української мови Ксенією Тараненко. 

У всьому світі 21 лютого  відзначають міжнародний День рідної мови. Не виключенням є і Україна.

«Для філологів існує два професійних свята — 9 листопада День писменості та 21 лютого — День рідної мови», — розповідає Ксенія Тараненко.

Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина: відзначаємо міжнародний день рідної мови - рис. 1

Про свято рідної мови — це не лише день філологів. Це день, коли кожен носій мови,  має пишатися надбаннями та скарбами рідної мови. День рідної мови спонукає вчених та нації замислитисьнад важливістю мов нацменшин. Адже, за словами філологині, є мови, які зникають.

«Це саме ті мови, якими перестають користуватися. Народ передає їх з уст в уста. Проте їх не вивчають у школах, не пишуть книжки,» — говорить Ксенія.

Студенти з Анголи, які навчаються у Дніпрі, часто дивуються, чому вони вивчають українську лише на заняттях профільного предмету, але навколо чують російську.

«Свої рідні мови іноземні студенти цінують та бережуть. Для них — це щось священне та дуже дороге», — сказала Ксенія. 

Сьогодні варто згадати хто ми є і яка мова для нас рідна. І як писала наша видатна сучасниця Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».

Теги: