Українська економіка не готова відновлюватися після коронакризи, — експерт з Дніпра

Українська економіка вже пережила два жорстких карантини. І нехай не обійшлося без втрат – вона тримається. Та чи не стане фатальним для неї прогнозований українським прем’єром третій локдаун?

Про вплив пандемії на вітчизняну економіку в пресцентрі Відкритого розповів президент асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.

Ані вакцинацією, ані карантинними заходами ми поки не змогли досягти суттєвого зменшення кількості хворих на коронавірус. Отже, навесні можливий черговий локдаун. І це не найкращий час для української економіки. Аграрії вкладають кошти у посіви. Ціни на світових ринках на зерно та кукурудзу зросли. Отже гарний врожай – потрібний для підтримання економіки. Так само зросла на міжнародному ринку і вартість металургійної продукції. Отже ці підприємства також мають працювати.

«Карантин вихідного дня знизив ВВП на 2,4 %. Карантин, що був навесні 2020 року, – на 1,5 %, а зимовий — на 1%. Тому ми втратили близько 2,5 % ВВП тільки за рахунок введення локдауну», — пояснює Володимир Косюга.

Українська економіка не готова відновлюватися після коронакризи, - експерт з Дніпра - рис. 1

Два попередні локдауни показали, як сильно може постраждати не тільки українська, а й світова економіка. І якщо більш розвинуті країни як Ізраїль чи США вже почали курс на відновлення, то Україна, на жаль, ще дуже далеко від цього. Щоб повністю позбутися наслідків коронакризи в економічному секторі, необхідно позбутися самого ковіду. Однак ми спостерігаємо, що кількість хворих не меншає, з’являються нові та більш небезпечні штами, а вакцинація триватиме щонайменше декілька років.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре резко подорожало все автомобильное топливо | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,