Стабілізується: що відбувається з ринком праці та зайнятості у Дніпрі 

Ринок праці на Дніпропетровщині відновляється та стабілізується. Окрему увагу приділяють вимушеним переселенцям, які вирішили тут жити. Людей працевлаштовують, а іноді роботодавець забезпечує їх й житлом.   

Про це Відкритому розповіла начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради  Тетяна Янушкевич.

Тетяна Янушкевич

Тетяна Янушкевич

З початку військової агресії росії проти України змінився ринок праці, відбулась міграція трудового населення. У Дніпро приїхало сотні тисяч переселенців. ВПО шукають роботу аби не зловживати допомогою волонтерів. Звичайно, є відсоток людей, які не хочуть працювати, однак в цілому майже всі бажають мати хоч якусь роботу. Роботодавці також зацікавлені в укладанні договору з переселенцями, адже за кожного отримають допомогу від держави у розмірі 6500. Таким чином, бізнес мотивують працевлаштовувати ВПО. А деякі підприємства навіть надають їм житло.

Інспекція з питань праці та зайнятості населення провела аналіз щодо тих вакансій, які наразі затребувані, і виявила, що роботодавці передусім потребують саме робочих рук.

«Ми провели у нашому телеграм-каналі опитування, аби дізнатися чи згодні переселенці перенавчатися, і отримали понад 90 % позитивних відповідей. Нині висока потреба у робочих спеціальностях, а після закінчення війни буде відновлення країни і будуть потрібні люди, які мають робітничу професію, тобто все, що стосується сфери будівництва. Ми домовилась із закладами професійно-технічної освіти аби вони прийняли переселенців, а також мешканців області на перенавчання. Після всі зможуть отримати фах слюсаря, токаря, швачки, будівельника та інших робітничих спеціальностей. Сам же термін навчання буде скороченим: триватиме до 6 місяців», – зазначила Тетяна Янушкевич.

Також у Дніпрі, аби допомогти переселенцям працевлаштуватись, був створений спеціальний бот у телеграмі, де переселенці можуть знайти разову, тимчасову та постійну роботу.  Доєднатись до перенавчання можна у чат-боті «Зайнятість Дніпро» (https://t.me/zanyatost_bot ), а також написати на сторінку у фейсбуці інспекції з питань праці та зайнятості населення – https://www.facebook.com/workdniprorada.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Прогнозы на ближайшее время: что будет с топливом в Украине.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,