Суд на карантині: як працюють суди Дніпра | Відкритий

Суд на карантині: як працюють суди Дніпра

Про особливості роботи під час карантинних заходів розповів заступник голови Третього апеляційного адміністративного суду Андрій Суховаров у пресцентрі каналу “Відкритий”. 

Вже місяць, як в Україні оголешний карантин. Заходи безпеки внесли свої корективи в роботу суддів. Це не значить, що судові засідання не відбуваються. Мова йде про певні зміни у регламенті роботи.

“Працівники суду і судді працюють, як і працювали. Щодня відвідують свої робочі місця та розглядають спрви. Але сам процес, впершу чергу для учасників змінився. Ми обмежили відвідування суду сторонами справ для того, щоб запобігти розповсюдженню хвороби,” – говорить Андрій Суховаров. 

До канатинних обмежень в приміщенні суду могло знаходитися більше 70-ти осіб. Це ті люди, які є учасниками справ. Крім того 150 осіб – працівники апарату суду. Що на досить невелике приміщення створює навантаження та ризик у випадку з вірусом, який панує в Україні та світі.

“Справи, які були призначені на дні, що припали на карантин, переносяться на час його закінчення. Тобто після 24 квітня. Якщо ж карантинні заходи подовжаться, відповідно обиратимуться інші дати,” – сказав суддя. 

Усі документи та заяви до суду можна подати в електронному вигляді або поштою. Засідання відбуваються в закритому режимі або через відео зв’язок. Для цього необхідно, щоб сторони подали заяви на проведення судового засідання саме у такому форматі. Рішення, які виносить суд, так само надсилаються на електронну адресу сторін.

“Така практика була і раніше. Проте нею майже не користувалися. Бо зазвичай сторони судової тяганини бажають бути присутніми на засіданні,” – розповів Андрій Суховаров. 

Теги: ,