Судді Дніпра про розгляд справ за участю Держпраці – Відкритий

Судді Дніпра про розгляд справ за участю Держпраці

Про судову практику щодо розгляду справ за участю Головного Управління Держпраці говорили у пресцентрі каналу “Відкритий” з заступником голови Третього апеляційного адміністративного суду Андрієм Суховаровим. 

З моменту збільшення штрафів за порушення підприємствами норм трудового законодавства у судах побільшало звернень щодо оскарження цих штрафів. Компанії турбуються про себе, але чи відновлюються порушені права звичайних працівників?

“Працівник має розхумвти різницю між трудовим договором та цивільно-правовою угодою. За трудовим договором працівник зобов’язується виконувати роботу згідно кваліфікації і підпорядковуватись правилам внутрішнього розпорядку. У договорі зазначається посада, розмір зарплати, дата початку роботи. Цивільно-правова угода передбачає, що виконавець зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу (надати послугу), а замовник зобов’язується прийняти і оплатити результати роботи (оплатити послугу),” – розповідає Андрій Суховаров. 

За трудовим договором громадянин набуває статусу «працівник», його трудові відносини регулює законодавство про працю. Він має право на відпочинок відповідно до законів про обмеження трудового дня та робочого тижня і про щорічні оплачувані відпустки, право на здорові та безпечні умови праці, на матеріальне забезпечення у порядку соціального страхування в разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності та інші права, встановлені законом.

Натомість у договорі підряду/ цивільно-правовій угоді будь-які гарантії при укладанні такого виду договору Цивільним кодексом не передбачені. За договором підряду одна сторона зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони. Предметом договору є кінцевий результат. Підрядник/виконавець робіт не зобов’язаний виконувати вимоги правил внутрішнього трудового розпорядку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутаты Верховной Рады от фракции ОПЗЖ, в частности Виктор Медведчук и Вадим Рабинович, посетили Москву. Об этом корреспонденты “Відкритого” узнали на сайте “Интерфакс“.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

0 0 vote
Article Rating

Теги:

Оцените этот материал:

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x