Сухачівська сага: мешканці мікрорайону пишуть книгу про свій край

Сухачівка – мікрорайон на заході Дніпра чи славетний край, який має свою історію та героїв? Про це у історичній книзі спогадів розказали члени Сухачівської спільноти, які завітали до прес-центру Відкритого.

Ідея створення книги виникла після друку схожої про селище Таромське. Засновниця Сухачівської спільноти Таїсія Ковальчук згадує: «Я почала звертатись до своїх краян з проханням: люди добрі, відгукніться, давайте залишимо свій слід, давайте напишемо про нашу Сухачівку, котра варта того, аби про неї згадували, аби вона була не лише маленькою крапкою на карті нашої України, а і була в наших серцях».

Книга міститиме життєві історії цілих поколінь, які мешкали у Сухачівці, фотографії та навіть спогади тих, хто давно покинув свою батьківщину та все одно пам’ятає її. Одна зі сторінок книги – історія Ангеліни Довганенко, яка займається дослідженням свого роду: «Коли мій дідусь і бабуся одружувалися, всі сіли вже за столи, розклали все, щоб святкувати і в цей час проноситься вістка: «махновці йдуть». Всі дуже боялися цього, бо вони могли і розгромити все, і зіпсувати весілля… Зайшла група махновців і питають: «Хто жениться?».  Дідусь виходить, він сміливий був, каже: «Я. Махно Василь Іванович»».

20190207 120122 IMG 8686

Подібних спогадів було дуже багато. Були веселі, були і сумні. І саме для того, щоб люди пам’ятали історію своєї малої батьківщини, створюється книга спогадів.

Наразі Сухачівська спільнота – це закрита група у Facebook, яка нараховує 20 учасників.  Переважно це люди поважного віку, та до гарної справи приєднуються навіть діти: семикласник Тимофій Корж склав для книги окрему оповідь про свій рід. Долучитися до процесу створення книги, розповісти історію своєї сім’ї або просто надіслати архівні фото може будь-хто бажаючий.

«Я б радо просила усіх, хто хоче долучитися до нас, —  долучайтеся! Бо справді, без ваших живих голосів, без ваших, шановні краяни, спогадів, книжку дуже важко створити», — закликає Таїсія Ковальчук.

Раніше ми розповідали, через що мешканці Дніпра страждають надлишковою вагою.

Теги: