Цикл документальних фільмів «Незламні»

Про цикл документальних фільмів «Незламні» у прес-центрі Відкритого розповіли Ольга Волинська — режисер та автор сценарію та Тетяна Ціопкало — креативний продюсер.

Цей цикл фільмів — соціальний проект, що має на меті захист колишніх полонених. В Україні зараз понад 3200 осіб є колишніми полоненими, але на державному рівні вони не мають офіційного соціального статусу та соціально-правової підтримки. Творці планують показати кінострічки не лише в Україні, а привернути увагу світу до проблеми полонених.

Цикл документальних фільмів «Незламні» - рис. 1

«Досі в Україні триває війна, досі беруть у полон…  і відбуваються страшні речі, де без жодної правової допомоги над людьми знущаються, їх катують. А про це ніхто не знає! В Америці про це точно не знають», — розповіла Ольга.

В кожному фільмі циклу показаний один день із життя колишніх полонених. Оскільки кіно документальне, автори намагалися максимально точно відтворити звичайне життя героїв, їздили з ними додому, на роботу та в їхніх справах.

«Були моменти дуже важкої психологічної роботи. Коли пропускали через себе все те, що переживали героїні, а вони були максимально відвертими, ми просто зупиняли зйомки. Емоції переповнювали, було неможливо працювати», — поділилися Ольга.

Зйомками фільмів займалася не професійна кіностудія, а громадська організація. Кожен член команди, окрім роботи над кінопроектом, має своє основне місце роботи.

Презенатація  кінопроекту вже відбулася в Києві, 31 травня відбудеться у Дніпрі, а 3 червня — в Одесі. Відвідати презентацію мешканці Дніпра можуть у музеї АТО о 18:00.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Дніпропетровський коледж культури і мистецтва презентував виставу «Эй ты, — здравствуй!»

Теги:

...