Ціни на овочі та фрукти в Дніпрі: чого чекати мешканцям міста

 

Якими будуть ціни на ягоди та овочі цього сезону , розповідав керівник проєкту «АПК-інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев у пресцентрі телеканалу «Відкритий».

Ситуація з цінами на овочі та фрукти у Дніпрі розвивається динамічно. Деякі позиції здорожчали з певних об’єктивних причин, дещо втратило в ціні. Так званий «борщовий набір», теж неоднозначний у ціновій політиці.

«Невтішні новини для поціновувачів картоплі і цибулі. Ці овочі утримують дуже високі планки. Української цибулі мало вистачити до кінця сезону, але так не сталося. Тому зараз ми користуємося послагми імпорту. Проте, не так активно, як минулого року. Наразі гуртова ціна на цибулю 12 гривень. Але бачимо тенденцію до здешевшення ранньої цибулі. З 8 до 9 гривень зросла ціна на  картоплю за останній місяць. Це досить високі ціни, як на такий період,» — розповідає Олександ Хорев.

Мешканці Дніпра вже зачекалися вітамінів. Сончко пригріває і хочеться вже скуштувати літніх фруктів. Виходячи на ринок чи супермаркет, з полиць на нас вже дивиться червона полуниця та яблука.

«На сьогодні маємо яблука за ціною 40 гривень за кілограм. Це імпортний продукт. Наші яблука закінчилися давно. А те, що залишилося — це другий, третій сорт. Що стосується полуниці. Тут ситауція з цінами ускладнилася погодними умовами. Після рясних дощів, господарства не можуть вийти в поле та зібрати ягоду. Яка ще і через холону погоду не встигає дозріти. Тому минулого тижня ми али ціну на полуницю 100-80 гривень за кілограм. Вже на початку червня ми очікуємо зниження ціни на цю ягоду. Хоч і не надто суттєве,» — говогрить пан Олександр. 

Черешні, персики та абрикос також не потішать цінами. Через заморозки в квітні, ці плодові дерева переважно померзли. Тому врожай буде не надто щедрий, а значить ціни на ці ягоди точно кусатимуться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ботсаду ДНУ расцвели необычные пионы (ФОТО) 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,