У Дніпрі до Дня пам’яті померлих від СНІД проведуть акцію «Вбивають не лише постріли»

До Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу громадська організація «Синергія душ» запрошує мешканців та вимушених переселенців на безкоштовне тестування на ВІЛ з 16-22 травня за адресою: м. Дніпро, вул. В.Антоновича 103/3. Також медики дадуть консультації.  

Про це Відкритому розповіли соціальні працівники ГО «Синергія душ» Володимир Логоша та Анна Ларченкова.

У Дніпрі відбудеться акція з підтримки ВІЛ-позитивних до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу. Громадська організація «Синергія душ» запрошує мешканців та вимушених переселенців на безкоштовне тестування на ВІЛ 16-22 травня за адресою: м. Дніпро, вул. В.Антоновича 103/3.

 «Під час війни вразливі групи населення страждають найбільше, бо до них менше уваги та не завжди є можливість отримати лікування. Наше місто стало для багатьох вимушених переселенців транзитним. Де хто залишається, де хто прямує далі. Але багато людей звертається до нас за допомогою в отриманні АРТ-терапії. Процедуру одержання ліків зробили максимально простою та доступною для громадян з інших міст. У деяких випадках наші соціальні робітники самостійно доставляють ліки пацієнтам додому або до лікарняних палат», – розповів соціальний працівник ГО «Синергія душ» Володимир Логоша.

Володимир Логоша

Володимир Логоша

«Є випадки, коли люди майже місяць не мали можливості приймати лікування. І лише після переїзду у безпечне місце звернулися до нас за допомогою. Дуже важливо не переривати прийом антиретровірусних препаратів і якомога швидше продовжити лікування. Адже лише так лікування ВІЛ-інфекції буде ефективним та дієвим», – каже соціальна працівниця ГО «Синергія душ» Анна Ларченкова.

Анна Ларченкова

Анна Ларченкова

Для довідки, з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, третя неділя травня – день, коли світ згадує людей, які померли від СНІДу. Цьогоріч цей день припадає на 15 травня.

За 2021 рік в Україні офіційно зареєстровано 15 360 випадків ВІЛ-інфекції, 4 151 випадок СНІДу та 1 928 смерті, зумовлені СНІДом, серед громадян України. За той же період лише  у Дніпропетровській області зареєстровано 3 392 випадок ВІЛ-інфекції, 558 випадок СНІДу та 354 смерті, зумовлені СНІДом.

Лікування ВІЛ перешкоджає розмноженню вірусу в організмі, сприяє відновленню імунної системи і захищає організм від хвороб, які небезпечні для людей з ослабленим імунітетом. Слід пам’ятати: для того, щоб лікування було ефективним, людина має приймати препарати кожен день і саме так, як призначив лікар.

Деталі дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: За время войны днепропетровские спортсмены завоевали более 80 медалей.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: