У Дніпрі допомагають дітям, які стали свідками домашнього насильства
Громадські організації Дніпра об’єдналися для надання психологічної допомоги жінкам та їх дітям, які стали свідками домашнього насильства. Про це в інтерв`ю Відкритому розказала психологиня та керівниця ГО «Альтернативний Рух» Наталія Валовська.
Психічне здоров’я дитини — це запорука благополуччя в майбутньому. Але інколи діти стають свідками домашнього насильства.
«Це болюча проблема, про яку майже не говорять. В нашому суспільстві є багато стереотипів, які пояснюють домашнє насильство, наприклад: «б’є, значить любить». Треба їх змінювати. Усі допомагають жінкам, але мало хто замислюється про дитину, яка спостерігала домашнє насилля. Психологічний відбиток, який накладається на дітей, у подальшому руйнує життя людині», — пояснює Наталія Валовська.
Під час пандемії в усьому світі збільшилася кількість випадків вчинення домашнього насильства. Найчастіше в Україні та, зокрема в Дніпрі, постраждалими стають жінки та їх діти.
«Дитина відчуває все, що відбувається, навіть якщо їй кілька місяців. Для дитини це психологічне насилля і вона нічого не забуває. Якщо такій дитині не надавати допомогу, їй буде складно створити нормальні сімейні відносини у майбутньому. Згідно досліджень UNFPA 2017 року, 50% чоловіків, що спостерігали насильство відносно матері збоку батька або вітчима, вважають насильницькі стосунки нормою життя», — говорить Наталія Валовська.
ГО «Альтернативний Рух» – одна з семи організацій, які приєднались до проєкту «Пані патронеса», що створений для допомоги жінкам і їх дітям. Цей проєкт включає всі напрямки роботи, для того, щоб діяти в інтересах постраждалої особи: вирішити економічні, юридичні та соціальні проблеми і, звісно, допомогти дітям.
«Закликаємо не боятися, та звертатися по допомогу до нас через офіційну сторінку проєкту «Пані патронеса» у фейсбук або за номером 099-632-77-01», — закликає Наталія Валовська.
Також, говорили про те, як вдається надавати безкоштовну пихологічну допомогу матерям і дітям, про сервіс «підвішений психолог» та чому жінки не можуть без допомоги фахівців вийти з відносин з насильником.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Онкологію треба вчасно виявити: кожен рік на Дніпропетровщині захворює 80 – 95 дітей
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: дети, женщина, новости Днепра