У Дніпрі експерти розповіли про нововведення для потенційних виборців
Зміни виборчих прав українців. Експерти розповіли про права виборців та нововведення, які очікують на них. Також є перелік адміністративних та кримінальних правопорушеннь, які караються штрафом, а в деяких випадках, навіть позбавленням волі. Ми дізналися, куди звертатися у випадку порушення виборчого права. Про це розповідає Відкритий.
31 березня відбудуться вибори Президента України. Задля попередження правопорушень експерти закликають поставитися до процедури голосування відповідально та встигнути зареєструватися у Єдиному державному реєстрі виборців.
«У нас в Україні за законодавством мають право приймати участь у виборах дієздатні особи, яким вже виповнилось 18 років. За вісім днів до дати проведення виборів вам повинно прийти запрошення і в такому разі ви будете включені в єдиний реєстр виборців. Якщо ви не отримали запрошення, то потрібно звернутися до найближчої дільниці та подати заяву на включення вас до списку виборців»,— розповіла Анастасія Юхименко, головний спеціаліст відділу правової інформації та консультації Третього дніпропетровського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги.
Також експерти дали пораду для тих, хто хоче змінити місце голосування, тобто здійснити його не за місцем реєстрації. Для цього потрібно до 23 березня написати заяву щодо включення громадянина до реєстру виборців, надати паспорт та довідку з місця навчання або роботи.
Експерти стверджують, що випадки правопорушень під час виборів почастішали. Найбільш розповсюдженими з них є підкуп виборців та фальсифікація підсумків голосування.
«Найбільш ефективними засобами з адміністративними та кримінальними правопорушенням є штрафи та кримінальна відповідальність. Сума штрафу може складати від 1700 гривень до 3 400 гривень.»,— розповіла Аліна Дерманська, головний спеціаліст відділу правової інформації та консультації.
Для громадян, які на даний момент знаходяться за кордоном, існує свій порядок голосування. Вони повинні звернутися у консульство із заявою для права голосування. Єдина країна, в якій наразі неможливо це зробити, — Росія, там немає дільниць, куди можна звернутися з заявою.
Якщо ж ви стали свідком правопорушення під час виборів, звертайтеся в центри вторинної правової допомоги, або ж телефонуйте за номером 098 -044-28-95.
Нагадаємо,у Дніпрі почали навчати військових психологів за унікальною програмою.
Теги: