У Дніпрі покажуть артефакти, знайдені при будівництві магістралі Дніпро-Решетилівка

Дніпряни матимуть можливість побачити артефакти, знайдені під час будівництва траси національного значення Дніпро-Решетилівка. Про це розповіли у пресцентрі Відкритого заступник начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Олександр Коломійцев та начальник дніпровської експедиції науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН Дмитро Тесленко.

«Археологія великого будівництва». Таку назву матиме виставка, на якій представлять артефакти, знайдені під час спорудження магістралі Н-31 – Дніпро-Решетилівка. Співпраця дорожників та археологів дала гарні результати. Це понад 2000 тисячі знахідок різних історичних епох: від кам’яної доби до періоду козацтва (19 сторіччя). Серед артефактів унікальна бронзова сокира, уламки давньогрецьких амфор та монети часів Петра Першого.

«Знайдені артефакти пролежали в землі більше трьох тисяч років. Деякі з них дуже рідкі та доводять безліч історичних фактів. Тому ми не могли просто взяти й передати їх до Київського музею. Спочатку ми організуємо відкриту експозицію, на якій продемонструємо всі знахідки», — каже Олександр Коломійцев.  IMG 5770«Досить цікаву виставку організували наші польські колеги. Називалась вона «Археологія автострад». Оскільки ми зараз працюємо над будівництвом дороги національного значення, наших знахідок чисельно набагато більше. Об’єктів ми розкопали дуже багато. Усі вони досить яскраві. Тому весь здобутий матеріал (як поселенський, так і суто артефакти) заслуговує на те, щоб бути представленим широкому загалу», — коментує Дмитро Тесленко.

IMG 5775 e1608647573728

Поки що не має точної дати відкриття виставки. Ймовірно любителі історії познайомляться з нею у січні наступного року.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Новому мосту в Днепре исполнилось 54 года | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,