У Дніпрі пройде панахида за загиблими у Дебальцевому

Дніпрян запрошують доєднатися до молитви за загблими воїнами. Про це розповіли батьки загиблих воїнів Сергій Ніконов та Галина Кузьменко у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

18 лютого о 19:00 на Алеї Пам’яті за адресою проспект Поля 1-а відбудеться молитва за загиблими у Дебальцевому.

«Традиція збиратися на Алеї Пам’яті започаткована майже п’ять років тому отцем Дмитром Поворотним. Відтоді ми збираємося згадати всі тих, хто віддав своє життя за Україну,» — розповідає Сергій Ніконов. 

DSC 0279

Волонтери, родини загиблих героїв, побратими та просто небайдужі дніпряни приходять у дні памяті до стел з фотографіями українських військових. Приносять свячки, квіти. Спілкуються та разом з духовенством моляться, згадуючи імена полеглих.

«Ми повинні пам’ятати кожного загиблого українського воїна. І не важливо, коли він загинув — у Другій світовій або зараз у російсько-українській війні. Це наш обов’язок. Адже поки ми згадуємо про наших рідних — вони живі», — сказала Галина Кузьменко. 

DSC 0274

Бої за Дебальцеве розпочалися у 2015 роціі і тривали  місяць. Вранці, 17 лютого, проросійські бойовики просунулися вглиб міста і штурмували табір сил АТО.
Українські військові відступили. 18 лютого 2015 року понад 2,5 тисячі українських вояків залишили плацдарм. Під час боїв в районі Дебальцевого у період з 15 січня до 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 – взято в полон та 18 зникли безвісти. За весь час оборони Дебальцевського напряму загинуло 136 та було поранено 331 військовослужбовців ЗСУ.

 

Теги: