У Дніпрі триває унікальний конкурс «Уроки війни та голокосту — уроки толерантності»
Про ХVІ міжнародний конкурс творчих робіт «Уроки війни та голокосту — уроки толерантності» у прес-центрі Відкритого розповіли:
- Ігор Щупак — кандидат історичних наук, заслужений працівник освіти України, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні»
- Ірина Піскарьова — учитель-методист, керівник освітнього відділу Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума»
- Владислав Базилевський — асистент керівника освітнього відділу Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума»
Шістнадцять років уже відбувається конкурс «Уроки війни та голокосту — уроки толерантності» для учнів та вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, студентів ВНЗ. Він проводиться за підтримки міністерства освіти та науки України та включений до офіційного плану роботи МОН.
«Важливим є вивчення уроків історії для сьогодення, усвідомлення цих уроків. Історія України знала і радісні сторінки, і трагедії. Тільки за останні сто років наша країна пережила Першу світову, Другу світову та агресію Росії проти України. Ми намагаємося вивчати найбільш критичні сторінки історії, серед яких, безумовно, Голокост. Але голокост ми вивчаємо у контексті інших геноцидів, тому що ми звертаємо увагу на голодомор українського народу, депортацію кримських татар. Коли ми розпочинали цей конкурс, прагнули того, щоб учасники звернули увагу не просто на якісь абстрактні сторінки історії, а на родинну історію, на те, що відбувалось з батьками, дідусями, сусідами. На те, що було у рідному селі, місті. Звичайно, що найбільше цінується сполучення тих матеріалів, що знаходять учасники нашого конкурсу в архівах, документах з родинними спогадами, творче переосмислення через різні види мистецтва», — зазначив Ігор Щупак.
За усі роки існування конкурсу у ньому брали участь представники не лише України, а й Білорусі, Молдови, Ізраїлю, Канади, Польщі. Формат конкурсу такий, що роботи у різних номінаціях надсилаються протягом року і журі обирає найкращі, які проходять у фінал, де проходить захист. Усі учасники робіт діляться на три групи: учні шкіл, вчителі та студенти, кожна група ділиться на різні номінації. Конкурс не обмежується лише науково-дослідницькими роботами, вітається і творчість у різних її проявах.
«Теми стосуються не лише Холокосту. Ми говоримо про те, що немає змагання жертв, є солідарність пам’яті. Пам’яті про інші геноциди. Саме такі роботи надсилаються нам на конкурс: творчі, науково-дослідницькі та пошукові», — зазначила Ірина Піскарьова.
У конкурсі приділяється увага не лише вивченню трагедій, а й вивченню опору цим трагедіям, виживанню людей у цих складних ситуаціях.
Теги: