У Дніпрі триває війна з амброзією: як виявляють і знищують збудник алергії

Сезон цвітіння амброзії – у розпалі. У 2020 році у Дніпрі запрацювала програма боротьби з амброзією та іншими алергенними рослинами. Детальніше про це у пресцентрі «Відкритого» розповів директор департаменту екологічної політики міськради Олег Семенко.

Кожен третій мешканець Дніпропетровщини страждає на алергію. Причина – амброзія полинолиста. Пилок цього бур’яну розноситься вітром на десятки, а іноді й сотні, кілометрів. У людей з алергією спостерігаються сльозотеча, погіршення зору, підвищення температури, а в деяких випадках – і приступи бронхіальної астми. Вберегтися від алергії неможливо: ліків від неї не існує, а радіус ураження з кожним роком тільки більшає. Тож у Дніпрі запрацювала програма з локалізації та винищення амброзії.

«На сьогодні кількість людей з алергією на амброзію, у порівнянні з 1991-м роком, збільшилася вдесятеро. І наші лікарі-вчені запевняють, що через 20 років кожен другий українець буде схильний до алергії. Це дуже серйозна проблема не тільки для нашої країни, а й для всього світу», — говорить Олег Семенко.

У Дніпрі триває війна з амброзією: як виявляють і знищують збудник алергії - рис. 1

Цьогоріч на боротьбу з карантинною рослиною з міського бюджету виділили 12 млн гривень. Гроші підуть на винищення амброзії, пилкові пастки і закупку пестицидів. Також у програмі – дослідження, лікування, профілактика і вакцинація алергіків. Проєкт розрахований до 2023 року.

«Перемогти амброзію самостійно неможливо, але полегшити наслідки і зменшити кількість тих, хто страждає на алергію – це наша реальна мета на сьогодні», — запевняє Олег Семенко.

У боротьбі з амброзією посилився і контроль за власниками територій. На тих, хто ухилятиметься від догляду за прилеглими ділянками, чекають штрафи. Максимальне стягнення для містян – 1360 грн, для підприємців – 1750 грн.

Боротися з амброзією може кожен мешканець.  Це покращить санітарний стан міста, посприяє захисту навколишнього середовища та збереженню здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дизайн-код: в Днепре планируют очистить улицы от визуального шума | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,