У Дніпрі відкривається виставка «Була висока трава», присвячена жертвам нацизму

10 грудня в музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відкривається виставка «Була висока трава», присвячена долям людей , які постраждали від нацизму. Детальніше про неї розповіли у пресцентрі Відкритого Ігор Щупак та Єгор Врадій.

Виставка «Була висока трава» — це 29 історій про тих, хто зміг пережити страшні часи 30-40-их років минулого століття. Її головні герої – жертви геноциду, колишні в’язні концтаборів і гетто, примусові працівники та військовополонені. Вона представляє людський вимір трагедії через портрети вже літніх чоловіків та жінок, які пам’ятають про тяжке минуле в умовах Голодомору, Другої світової війни та масового знищення невинних людських життів.

Директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», кандидат історичних наук, заслужений працівник освіти України Ігор Щупак пояснює назву виставки так: ««Була висока трава» – це зі спогадів однієї з жінок, яка вижила. Вона тоді, звичайно, була дитиною, тому могла заховатися у траві, яка стала для неї прихистком, місцем порятунку». 

У Дніпрі відкривається виставка "Була висока трава", присвячена жертвам нацизму - рис. 1

Заступник директора Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», кандидат історичних наук Єгор Врадій додає: «Ця виставка не лише про біль та страх, голод та приреченість. Вона про те, що є справді важливим і цінним – дружбу, відповідальність, родину, відданість, кохання та пам’ять»

У Дніпрі відкривається виставка "Була висока трава", присвячена жертвам нацизму - рис. 2

Також спікери наголосили, що саме сьогодні, 9 грудня — Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цих злочинів.

Виставка відкривається 10 грудня о 15:00. У зв’язку з карантинними обмеженнями, подивитися на неї можна і через екрани — у режимі онлайн. Трансляція відкриття пройде на Youtube каналі Музею:

https://www.youtube.com/channel/UCTKLDsjDu8OomQJpJdtM1Pg

Та на Youtube каналі Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума»:

https://www.youtube.com/channel/UCegq_GnKHBemtZc2OEr__PQ

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре открылась фотовыставка с историями неординарных женщин | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,

Підпишись на Відкритий: