В Дніпрі святкуватимуть Всесвітній день метеоролога

23 березня у світі святкуватимуть День метеорології. У зв`язку з цим у Відкритому пройшла прес-конференція на тему: «23 березня – Всесвітній день метеоролога». У прес-конференції взяв участь Василь Гринчак – начальник Дніпропетровського регіонального центру гідрометеорології.

Перш за все Всесвітня метеорологічна організація займається питаннями погоди, клімату і води, а країни, які входять до її складу, успішно співпрацюють вже багато років, обмінюючись оперативними даними про стан атмосфери, суші, морів, океанів, річок, на підставі яких і складаються прогнози погоди і попередження про небезпечні гідрометеорологічні явища. Серед найбільш великих досягнень ВМО — створення всесвітньої програми дослідження клімату і створення Всесвітньої служби погоди. Основним же напрямком діяльності ВМО є надання країнам підтримки у вигляді метеорологічних і гідрологічних послуг. А сам Всесвітній метеорологічний день проводиться з метою підвищення обізнаності широкої громадськості про можливі наслідки зміни клімату. Адже сьогодні швидка зміна клімату — одна з найсерйозніших екологічних проблем, з якими стикається людство. Це проявляється не тільки в зміні погодних умов, підвищенні або зниженні температури, але і може призвести до таких руйнівних лих, як повені, посухи й цунамі.

«Наразі на Дніпропетровщині функціонує 9 метероологічних станцій. Їх робота дозволяє на протязі 3-4 годин встановити точну погоду по всій Україні на найближчі 1-3 дні. А довгострокові прогнози погоди не завжди бувають точними», — розповідає начальник Дніпропетровського регіонального центру гідрометеорології Василь Гринчак.

В Дніпрі святкуватимуть Всесвітній день метеоролога - рис. 1

У той же час прогноз Дніпропетровського гідрометцентру на зимовий період справдився — зима дійсно була не дуже холодною.

Нагадаємо, Василь Грінчак у прес-центрі Відкритого розповів про березневу погоду.

Теги: