«ЄМалятко»: Як отримати допомогу на дитину у Дніпрі, ще не виписавшись із роддому?

В 10-ти акушерських стаціонарах Дніпропетровщини запрацював проєкт, завдяки якому можна отримати допомогу на дитину ще не виписавшись із роддому. Про проєкт «ЄМалятко», пологи та безпечне планування вагітності під час карантину в інтерв`ю Відкритому розказала головна спеціалістка відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям і матерям департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Катерина Каїра.

Катерина Каїра вже 10 років продовжує суміщати роботу в департаменті охорони здоров’я та у лікарні № 9 в якості лікарки акушер-гінекологині.

«Держава робота, це важливе заняття, особливо в теперішні нелегкі часи. Ми організовуємо найсучаснішу медичну допомогу, особливо в акушерській справі та неонаталогії. Я на початку життя хотіла стати саме лікарем, тому я продовжую суміщати державну службу і роботу в акушерському стаціонарі. Моє моральне задоволення — чути крик новонародженної дитини на світанку», – розповідає Катерина Каїра.

З 1 квітня 2020 року стартував другий етап медичної реформи в Україні, до якої підключились медзаклади другої ланки. З Катериною Каїрою говорили про перебіг медичної реформи та зарплату лікарів.

«Якщо подивитись об’яви у газетах, ми бачимо, що майстру манікюру платять 12000 грн., а  лікар вищої категорії, який відповідає за життя пацієнтів – отримує максимум 6000 грн. Я не буду коментувати ці цифри, але вони не є справедливими. Це зміниться, коли лікарям другої ланки будуть оплачувати здійснену роботу. Так, буде конкуренція і чим більше буде лікар приймати пацієнтів, тим більше буде заробітна плата», — говорить Катерина Каїра.

«ЄМалятко» — нова комплексна послуга для батьків новонароджених. За однією заявою тепер можна отримати на Дніпропетровщині одночасно 8 державних послуг від різних органів влади.

«На сьогодні ми залучили до проєкту «ЄМалятко» 10 акушерських стаціонарів Дніпропетровщини: 7  — у Дніпрі та 3 – у Кривому Розі. В цих пологових стаціонарах ми визначили адміністраторів, на яких покладені важливі функції занесення відповідних даних про батьків і дитину до системи. Тепер родина при народженні дитини, навіть не виходячи з пологового стаціонару, може отримати всі послуги впродовж декількох годин: реєстрація дитини, прописка дитини, отримання всіх кодів на дитину та отримання допомоги на дитину. Батькам потрібно звертнутись до адміністратора та надати необхідну інформацію і документи. Вже маємо результати роботи проєкту: жінка ще не виписавшись із роддому, вже отримала на картку перші кошти допомоги на дитину. Це дуже слушно, особливо під час карантину.», — пояснює Катерина Каїра.

Також, Катерина Каїра розповіла про безпечне планування вагітності та пологи під час карантину.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Як працюватимуть дитсадки Дніпра після виходу з карантину

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,

...