В Україні відзначають день матері

Про відчайдушне материнство говорили з Євгенією Ейдер у персцентрі телеканалу «Відкритий». 

10-го травня в Україні відзначають День матері. У цей день заведено вітати своїх неньок і дякувати їм за подароване життя й теплу підтримку. Ми поспілкувалися з Євгенією Ейдер — мамою колишнього полоненого моряка. І хоч сама жінка не є рідною матір’ю моряку Андрію Ейдеру, але її вчинки та допомога синові під час полону заслуговують на особливу увагу.

«Будучи мамою 3-х дітей, я відчуваю на собі відповідальність. Я вчуся щодня бути хорошою мамою. А це задача нелегка. Хоча найцінніше, це коли ти чуєш від своїх дітей, що мама класна, мама крута,» — говорить Євгенія. 

 

Коли полонені моряки знаходилися в РФ, Євгенія не сиділа склавши руки. Вона організувала виставку картин на морську тематику та вирушила з нею по Україні. Привозила картини і в Дніпро. Влада міст та волонтери підтримали цю ініціативу та всебічно допомагали з місцем проведення виставки.

«Головною моєю метою було привернути увагу до наших моряків. Люди писали листи хлопцям. Ми їх передавали через адвокатів. Звісно, було непросто чекати. Тому я і вирішила діяти так, як підказує серце. Потрібно було кричати про військовополонених, не дати забути про них. І там вже не було великої різниці — всі були моїми синами, моїми хлопцями,» — розповідає жінка. 

Після поверення моряків з полону, Єгенія трохи заспокоїлася. Зайнялася виховванням дітей, сміейними справами. Проте, зараз, коли у світі та Україні панує пандемія коронавірусу, Євгенія Ейдер організувала волонтерську роботу з пошиву захисних масок. Відправляють пошите на передову військовим, дітям, які знаходяться в сірих зонах, медикам. Вистачає часу в жінки і на дітей.

«Материнство — це відповідальність. Батьки мають допомогти навчатися дітям. Не робити за них елементрані справи, а дати можливість спробувати самостійно щось полагодити, приготувати. Тоді діти будуть готові до дорослого життя,» — сказала Євгенія. 

 

 

Теги: