В Україні знов запрацювали держреєстри — нотаріус з Дніпра

Відновили купівлю та продаж нерухомості. В Україні запрацювали державні реєстри. Тим самим відновлено проведення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.

Про це Відкритому розповіла приватний нотаріус Дніпра Тетяна Райська.   

Тетяна Райська

Тетяна Райська

З початком широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України робота реєстрів була зупинена задля безпеки та захисту даних, недопущення втручання та спотворення даних, випадків рейдерства. З часом доступ до частини реєстрів був відновлений на певній частині території України, а також визначені особливості нотаріальної діяльності та функціонування єдиних та державних реєстрів в умовах воєнного стану.  Нещодавно в Україні запрацювали державний реєстр речових прав на нерухоме майно та єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (бізнесу). Найближчим часом очікується відновлення роботи Державного земельного кадастру. Тепер кожна людина може продати або купити житло, посвідчити договір (спадок, іпотека) тощо.

«Є зміни та обмеження щодо дій, які ми вчиняємо. Наприклад, якщо ми говоримо про відчуження нерухомості, заборонено відчужувати обєкти нерухомості у адміністративно-територіальних одиницях, де наразі відключені всі реєстри, де ведуться активні бойові дії. Плюс довіреності від представників ми не приймаємо незалежно від того, коли ці довіреності були оформлені. Не може продавець бути за довіреністю. Це не стосується покупця та обдарованого: вони можуть видавати довіреності, їхати у своїх справах і за такі правочини можуть підписувати їх представники», – пояснила приватний нотаріус Дніпра Тетяна Райська.

Наразі відновлюється державна реєстрація нотаріусами права власності на новобудови, новостворене нерухоме майно, інші реєстраційні дії з нерухомістю, реєстрація бізнесу нотаріусами (у ЄДРЮО ФОП та ГО), можливим стає нотаріальне посвідчення договорів (щодо відчуження (купівля-продаж, дарування, міна тощо), поділу (виділу) нерухомого майна, спадкових договорів, іпотеки (необхідно для кредитування), і так далі.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: РФ перебрасывает в Украину войска из Сирии: изменится ли ситуация на фронте.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , , ,

Підпишись на Відкритий: